karty płatnicze zamiast gotówki

W obecnych czasach karta płatnicza odnajduje się niemal w każdym portfelu. Istnieją i tacy, którzy mają ich nawet parę. Karty są nie tylko wygodnym sposobem w czasie codziennych zakupów, ale i bezpieczniejszym aniżeli noszenie przy sobie dużej kwoty w gotówce. Karty płatnicze zdołają wielu starszym ludziom powodować kłopoty, a w takiej sytuacji nie trudno wpaść w opresje.

finanse
Przenigdy nie trzymajmy kodu pin razem z kartą płatniczą, bo w razie kradzieży, rzezimieszek ma swobodny dostęp do naszego konta. Karta debetowa służy do korzystania ze środków zgromadzonych na koncie i jeżeli jest potwierdzony, to również z zadłużenia odnawialnego. Służy ona do wypłat gotówki z bankomatu, oraz do dokonywania należności kartą w punktach handlowych.

Jeżeli karty płatnicze są wykorzystywane nieumiejętnie to należy się liczyć z kolejnymi kosztami.

Masz chęć zobaczyć dodatkowe obfite w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie (platek-wspolnicy.pl/), która bez cienia wątpliwości zawiera ważne dane.

Gdy zależy nam na wypłacie gotówki z bankomatu, wówczas zdecydowanie poprawniej jest użyć karty debetowej, środki zostaną zaczerpnięte z konta i unikniemy wysokich prowizji. Natomiast kartę kredytową najlepiej wykorzystywać do transakcji bezgotówkowych, szczególnie jeśli nie mamy za dużo prywatnych środków na koncie osobistym. Część banków oferuje także różne programy rabatowe do kart kredytowych, więc niejednokrotnie jest nawet sposobność zyskania, płacąc nią za różne transakcje.

Kiedy zdarzy się, że karta debetowa nam się zawieruszy, bezzwłocznie musimy poinformować bank, aby zastrzec sobie naszą kartę. Zgodnie z zarządzeniami, banki zobowiązane są przejąć na siebie pełną odpowiedzialność za

finanse

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

prawdopodobne transakcje wykonane straconą kartą dopiero od momentu zastrzeżenia karty.

Istnieje wielu ludzi, którzy marzą o założeniu prywatnej firmy. Posiadają doskonałe, innowacyjne propozycje, lecz brakuje im funduszy na początek, ewentualnie rozwój już egzystującej jednostki. Są serwisy Internetowe, gdzie jest możliwość dowiedzieć się jaka jest sposobność na dofinansowanie unijne dla małych firm. W owym miejscu jest możliwość się dowiedzieć o terminach naboru podań z kapitałów unijnych. Dofinansowania unijne przynoszą okazje wielu przedsiębiorcom, by zdobyć wyższość konkurencyjną na regionalnym i ogólnym rynku.