Czy powiemy, kto powinien uzupełniać PIT 36?

Stopniowo zbliża się czas, w którym będziemy musieli przedłożyć swoje zestawienie rocznych dochodów za mijający rok. Należy się namyślić, czy chcemy je wypełniać sami, czy być może jednak wolimy to zlecić komuś, kto lepiej się na tym zna.
PIT 37 powinna uzupełniać spora część obywateli
Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że okazują się być przeróżne rodzaje formularzy, dlatego właśnie powinniśmy się na początku dowiadywać, czy naszą osobę dotyczy PIT 37.

pit 37

Autor: Golden Rose
Źródło: Golden Rose
Potem też należy się namyślić, czy posiadamy na tyle sporą wiedzę, żeby podejmować się własnoręcznego wypełnienia takiego rozliczenia, ze świadomością, że wszystko jest zrobione właściwie. Rzecz jasna, żeby uzupełnić PIT 37 możemy skorzystać z odpowiednich programów, jednak jakąś podstawową wiedzę w tym zakresie musimy posiadać.
Mężczyźni przy komputerze

Autor: Travis Rigel Lukas Hornung
Źródło: http://www.flickr.com
PIT 36 powinien być złożony w wyznaczonym czasie
Trzeba zdawać sobie kwestię z tego, że posiadamy ściśle określony dzień do którego urząd skarbowy powinien dostać nasze dokumenty. Do tego czasu również PIT (zobacz rozliczanie pit internet) 36 powinniśmy wypełnić oraz wysłać, więc nie musimy tych spraw zostawiać na ostatnią chwilę. Powinniśmy też wspomnieć, że tego rodzaju dokumenty jak PIT (zobacz pity on line) 36 też odnajdują się w odpowiednich programach, które krok po kroku będą przeprowadzać nas przez ich wypełnianie.

Im więcej powiemy na ten temat, im wspanialsze posiadamy programy, tym znaczniejsza okaże się być nadzieja, że wypełnimy takie formularze bez popełniania błędów wymagających przedłożenia korekty.