Komu przekażesz 1%?

Wszyscy płacimy podatki. Często na nie narzekamy, lecz każdy z nas ma świadomość, że z tych środków finansowane jest nasze państwo. Naturalnie mamy prawo domagać się, żeby te pieniądze były wydane najlepiej jak to możliwe, lecz nie mamy możliwości by wpływać na to bezpośrednio. Z jednym wyjątkiem.

Fundacja Na Ratunek

Od jakiegoś czasu mamy możliwość by wspierać organizacje pożytku publicznego przekazując im 1% naszego podatku dochodowego. Wydawać by się mogło, że to niewiele, lecz nawet kilka złotych dla tych instytucji bardzo dużo zmienia. Jeśli wielu ludzi odda tych parę złotych może zebrać się duża suma.

Czy istotna witryna (https://ksiegowosc-kruger.pl/oferta.php) sprosta Twoim oczekiwaniom? Mam nadzieję, że tak. Tam również czekają na Ciebie zajmujące artykuły. Zapraszam!

Organizacje te dobrze o tym wiedzą, więc zwykle możemy zetknąć się z kampaniami informacyjnymi związanymi z oddawaniem 1% podatku. Warto jednak pamiętać, że organizacji pożytku publicznego jest bardzo wiele i większość nie ma pieniędzy na spoty telewizyjne.

Zaktualizowaną listę OPP możemy odszukać na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Dobrze jest dowiedzieć się czy mamy możliwość by wspomóc fundację działającą w naszych okolicach. Może jest jakiś sektor działalności, który chcielibyśmy wesprzeć – schroniska dla zwierząt, ratownictwo górskie czy hospicjum.

Internet twoim sprzymierzeńcem
Gdy decydujemy się złożyć pit przez internet i korzystamy z programów komputerowych pomagających w wypełnieniu zeznania podatkowego, zwykle możemy się spotkać z sytuacją, w której kratka dotycząca przeznaczenia 1% już jest wypełniona. Programy umożliwiają dokonanie zmian w tym punkcie jeżeli chcemy. Jeśli nie znamy żadnej fundacji, na rzecz której chcemy przekazać 1% – zostawmy wpisany podmiot. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieli na co przeznaczony został 1 procent podatku. Nie ma znaczenia, że to niewiele – i tak wpływa w realny sposób na pracę tego rodzaju organizacji (więcej – kampanie reklamowe związane z przekazywaniem 1% podatku intensyfikują się na początku roku. Warto jednak przez cały czas przypominać o takiej opcji. Pamiętajmy zatem, gdy będziemy wypełniać Pit 2013, o przekazaniu tych paru złotych.