Jesteś bezrobotnym humanistą z Zamościa?

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych nie jest już gwarancją sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się popularne. Bez wątpienia, zdobycie dyplomu może być możliwością sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, przede wszystkim zawodowych. Jednak czy w każdej sytuacji wiąże się ze satysfakcją i dobrymi zarobkami? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia zamyka wrota na podjęcie naszej wymarzonej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i profesji, lecz patrząc realnie – bez tytułu magistra można funkcjonować. I to całkiem nieźle. W świecie artystów nie żądamy od swych idoli dyplomów. Doceniamy ich umiejętności, urok i magnetyczną osobowość.
oferty pracy
Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Znana artystka polskiego przemysłu muzycznego do dziś posiada wykształcenie „średnie”,a mimo to jest najbardziej szanowaną artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i emocje. A tej wiedzy nie jesteśmy w stanie zdobyć na żadnych uniwersytetach. (Zobacz oferty pracy ropczyce)
A przedstawiciel handlowy, zawód, który cały czas jest poszukiwany na rynku? Tutaj kluczową rolę odgrywa pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to kluczowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu zdolności. (Oferta: praca agent ubezpieczeniowy)
Nie oznacza to absolutnie, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy.

Ta oferta ilość godzin pracy 2019 jest bardzo atrakcyjna i jeżeli szukasz większą ilość danych na omawianą tu tematykę, to odnajdziesz je tutaj.

Mechanik samochodowy czy stolarz także muszą posiadać wiedzę i kwalifikacje uprawniające wykonywania zawodu.

Na ratunek wtedy spieszą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc dysponujemy dyplomem nauk humanistycznych, który niestety w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować. Przejrzyjmy fora, portale związane z pracą, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a istnieje szansa, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.
Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, dostajemy dowód na to, że niezależnie od rodzaju wykonywanej profesji, karierę zagwarantować nam może jedynie praca, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach zdarza się, że dobry kucharz jest w stanie zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Pamiętajmy, na zmiany zawsze jest czas.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*