Czy spotkanie o pracę to część fatalnego horroru, który śni się każdej nocy przez kolejny tydzień?

Kolejny poranek i znów budzi się dzień. Ty nie bardzo masz na to ochotę. Dlaczego? Prawdopodobnie ukończyłeś właśnie studia, aspirujesz o staż, poszukujesz nowej pracy albo zwyczajnie znudziła cię już obecna. Próby dobrego przygotowania się do rekrutacji nie dają zadowalających efektów.

Spróbujemy rozwiązać powstały kłopotRozmowa kwalifikacyjna to taki poziom, który oznacza, że CV oraz list motywacyjny zaciekawiły rekrutera. Teraz wystarczy tylko zrobić dobre wrażenie.

Istnieje pełna notka (https://www.zelwak.pl/), na jakiej znajdziesz fascynujące informacje, które warto sprawdzić. Odwiedź ją tutaj.

Prosto się mówi, gorzej wykonać. Wzorcowa rozmowa kwalifikacyjna trwa zwykle od 20 minut do godziny. Niekiedy może się ona przedłużyć, ze względu na test, o którego rozwiązanie zostanie poproszony ubiegający się o pracę.

Dobrze wyglądam?Na rozmowę składa się także autoprezentacja przedstawiona w artykule na stronie , dlatego należy pamiętać o treści oraz sposobie wypowiedzi. Zachowanie podczas rekrutacji wyłania jak radzimy sobie ze stresem, czy jesteśmy bezproblemowi oraz naturalni. Nerwy nie są naszymi pomocnikami, choć nie można stwierdzić, iż oddziałują kompletnie źle na człowieka.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: jeanbaptisteparis
Źródło: http://www.flickr.com

Stres pobudza adrenalinę, stwarza, iż mocniej nam zależy i w ten sposób próbujemy dać z siebie wszystko. Ważne, aby w sytuacji drżącego głosu, czy rąk przyznać się do odczuwanego napięcia, np. „Przepraszam, jestem zdenerwowany. Wszystko przez to, że tak mocno zależy mi na Państwa pracy”. Zazwyczaj jest możliwość, iż osoba rekrutująca popatrzy na nas przyjemniejszym okiem.

Błędy poznawczeNiekiedy zdarza się, że czujesz się pokrzywdzony przez osobę rekrutującą. Mimo ich usilnych starań, ażeby dokonywać obiektywnych ocen aspirantów oraz zachowywania konkretnych formalności, które mają na celu zmniejszenie ryzyka wykonania błędu, to i tak uważasz, iż zostałeś nieodpowiednio potrraktowany. Pomyśl o rozwoju ()!

W CV niczego nie brakuje, a rekrutacja przebiegła całkiem dobrze? Okazuje się, że mogą być za to odpowiedzialne mechanizmy poznawcze. Przykładowo, jesteś kolejnym opiniowanym po kilku poprzednikach. Pretendent przed tobą nie wykazał się zbytnio wielkimi dokonaniami, co korzystnie oddziałuje na opinię o tobie i masz znacząco większe szanse na lepszą ocenę. Podobnie sytuacja prezentuje się z efektem pierwszeństwa. Dokonano obserwacji, że rekruter przecenia informacje, które pozyskał na początku.

Upewnij się, że nasze linki kierują tylko do wartościowych stron. Jeżeli zainteresowały Cię jakieś informacje, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do przydatnych witryn.

Często jest tak, że osoba, która przedstawia się jako pierwsza staje się punktem porównania dla reszty. Istnieje jeszcze wiele innych błędów, dlatego opłaca się trochę poczytać w kategorii zanim pójdziemy na rozmowę kwalifikacyjną.