Czy każdy z nas jest w stanie spróbować gry na giełdzie? Ależ oczywiście, trzeba jednak poznać konkretne podstawy

Każdy z nas, jak posiada trochę oszczędności na koncie jest w stanie spróbować się na giełdzie. Jak jednak zrobić pierwsze kroki i posiadać określone szanse na końcowy sukces? O jakich sprawach powinniśmy pamiętać?

Początkowo trzeba wybrać biuro maklerskie i stworzyć tam rachunek inwestycyjny. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokonywać zakupu oraz sprzedaży akcji, np. akcje pge. Można to zrobić w oddziale wybranego biura, ale także online. Ta druga opcja, choć znacznie bardziej komfortowa, zajmuje jednakowoż więcej czasu. Jesteśmy zmuszeni bowiem czekać na odesłanie kompletu dokumentów oraz uwierzytelnienie umowy. Ażeby otworzyć rachunek klient potrzebuje wyłącznie numeru dowodu osobistego i numeru NIP.https://www.eena.pl/ eena.pl

finanse

Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com

Przed podjęciem decyzji o korzystaniu z usług określonego biura maklerskiego, należy bardzo uważnie przejrzeć ofertę brokerów, jacy funkcjonują na rynku. Ważna jest nie tylko kwestia wielkości opłat za prowadzenie rachunku i prowizji za zleconą transakcję, lecz również udostępnianie klientom narzędzia, analizy oraz rekomendacje. Później powinniśmy wyszukać giełdowego pewniaka – czytaj o firmie Comparic. Wybierając akcje spółek, w jakie planujemy inwestować najkorzystniej przyjrzeć się lepiej tajnikom analizy technicznej i fundamentalnej. Jedna, jak i druga technika ma jeden cel, ażeby przewiedzieć przyszłe ceny akcji oraz zdefiniować najbardziej odpowiedni moment kupna lub sprzedaży papierów. Mają one jednocześnie różnorodne stosowanie jakie jest zależne od przyjętej strategii inwestycyjnej. Techniczna analiza, jaka bazuje na danych historycznych zmian cen akcji spółki, najlepsza jest dla graczy którzy planują inwestycje w krótkim horyzoncie czasowym. Analiza fundamentalna, jaka prognozuje ceny akcji opierając się o wskaźniki makroekonomiczne, pozwala przewidzieć zachowanie akcji na dłużej.

Jak już wyszukamy najlepszą spółkę, przykładowo akcje energa powinniśmy złożyć zlecenie nabycia akcji w biurze maklerskim. Można to zrobić przez internet, telefonicznie lub osobiście w biurze – sprawdź informacje . Składając zlecenie kupna akcji, należy określić nazwę spółki i liczbę akcji, które chcemy kupić, termin realizacji zlecenia i cenę, po której mamy w planach dokonać transakcji.