Kitesurfing – pasjonujący oraz popularny sport trenowany na wodzie

Kitesurfing, znany również jako kiteboarding, to niezmiernie modny sport wodny, jaki dostarcza multum emocji. Coraz więcej ludzi, lubiących sporty wodne, zaczyna uprawiać kitesurfing.

Sport ten wolno praktykować na wielu wodach, zarówno słodkowodnych jak również morskich, przykładowo na wybrzeżu Bałtyku. Kitesurfing to sport, jaki jest nieco pokrewny do windsurfingu, chociaż w sporcie tym całkiem inaczej wiedzie się deskę. W kitesurfingu deskę prowadzimy na krawędzi, zaś w windsurfingu jest ona prowadzona na płasko. W kitesurfingu nie wykorzystuje się także klasycznego żagla, ale latawca, jaki utrzymuje kitesurfera w dość znacznej odległości, przypiętego na szczególnej uprzęży.

kitesurfing

Autor: Alberto Otero García
Źródło: http://www.flickr.com

Aby uprawiać kitesurfing na pewno wypada mieć odpowiedni, stosowny sprzęt przeznaczony naturalnie do tego sportu. Wybierajmy markowy oraz oryginalny sprzęt, który będzie znamionować się odpornością oraz trwałością.

Kliknij bez strachu tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/MIRAGE_AQUA_PARK/11323/40-4651-24FF.html) zaprezentowano bardzo ciekawe materiały. One też są dające do myślenia.

Zdołamy wyróżnić parę rodzajów desek do kitesurfingu, w związku z tym warto zaznajomić się z ich rodzajami i odszukać dobrą dla siebie. Do najpopularniejszych przylega Twin-Tip oraz Directional. Również latawce dostępne są w kilku rozlicznych wariantach, w sklepach znajdziemy latawce Bow, LEI, Delta, Digma, a także latawce komorowe. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z kitesurfingiem, to z pewnością powinniśmy zapisać się na odpowiedni kurs, na jakim zdobędziemy zarówno wiedzę teoretyczną i przydatną.

Wskazane jest wybrać się też na kitesurfing wyjazdy, które kierowane są też do jednostek początkujących. Na takich wyjazdach, jak ten, bezsprzecznie sporo lepiej się podszkolimy, dodatkowo będziemy mieli okazję zapoznać wiele interesujących, nowych postaci. Wyjazdy kitesurfingowe odbywają się w różnorodnych częściach Polski i za granicą, wskutek tego równocześnie będziemy mogli zwiedzić i zaznajomić interesujące miejsca. Takie wyjazdy są więc nie wyłącznie nauką, ale także cudowną przygodą i możnością na kapitalne, aktywne spędzenie wolnego czasu.