Kilka głównych zalet outsourcingu ludzi do pracy, w jakich przypadkach tego typu rozwiązanie może się sprawdzić.

Marzeniem większości pracujących jest umowa na czas nieokreślony z pełnymi składkami, rzecz jasna w należytej wysokości. Jednak nadal jest wielu ludzi, którzy, które z jakiś powodów takiej umowy nie posiadają. Często wynikało to będzie ze specyfiki rynku pracy, gdzie zwyczajnie nie będzie możliwości na to, aby zyskać stały etat.

rozmowa kwalifikacyjna
Jest też sporo osób, który sobie cenią swobodę i niezależność, i zwyczajnie nie chcą takich umów. Wolą one pracować na swoich warunkach, wykonując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez konieczności codziennego zbierania się do pracy. Oczywiście taki model pracy będzie się wiązał z tym, że przez jakiś czas można nie mieć żadnego zajęcia, a potem trzeba będzie pracować dużo więcej niż zwykły etat.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link urlop bezpłatny.

Sytuacja tego typu ma na przykład miejsce w budownictwie. Od wiosny do jesieni ludzie z tej branży nie narzekają na brak zajęcia. Jednak zima jest taką porą roku, że różnie może być z pracami, dlatego też często pojawiają się sytuacje, że przez ten czas większa liczba pracowników może mieć przymusowy odpoczynek.

Obecnie coraz popularniejszy pośród firm w naszym kraju jest outsourcing kadr . Tu również w pierwszej kolejności jest on wykorzystywany w firmach, w których występuje sezonowość. Na przykład branża handlowa i spedytorska potrzebuje większą liczbę pracowników w okresie przedświątecznym. Taki okres trwa parę tygodni, i wówczas wiele firm powiększa załogę nawet o połowę, jednak nie zatrudniając tych ludzi na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji całościową obsługą pracowników, ich poszukiwaniem, umowami i wypłatami będzie się zajmować wynajęta w tym celu agencja pracy szczecin, a firma która potrzebuje kadry (kadry i płace) z kolei będzie się rozliczała z taką agencją. Dla firm potrzebujących na przykład większą liczbę pracowników w pewnych okresach czasu jest to rozwiązanie idealne Nie musi się wówczas martwić ani o poszukiwania tych pracowników, ani o ich zatrudnianie, jedynie składa zapotrzebowanie w agencji, a wszystkimi sprawami związanymi ze skompletowaniem załogi będzie się już zajmować jej pracownicy.