Zadania agencji interaktywnej

Zadania agencji interaktywnej są niejednoznaczne i mają dosyć szeroki zakres. Zawiera się w nich przede wszystkim współpraca z klientem, opierająca się na działaniach marketingowych i PR-owych.
Do najważniejszych zadań agencji interaktywnych zalicza się projektowanie stron online dla firm, w tym także sklepów www, jak również prowadzenia kampanii reklamowych i dbanie o wizerunek.

pomieszczenie biurowe

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com

życie

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com
Aby te zadania były efektywne, agencja interaktywna dokonuje różnych badań branży, przede wszystkim na obszarze portali społecznych, które z każdym rokiem mają coraz więcej użytkowników. Pracownicy takiej agencji muszą posiadać kompetencje w dziedzinie strategicznej oraz marketingowej, aby projektować reklamy łatwodostępne oraz czytelne, zgodne z nowymi trendami i oczekiwaniami rynku. Co więcej, powinni wykazywać się kreatywnością i umiejętnością dostosowania się do potrzeb klienta. Ich działanie w wirtualnej przestrzeni wiąże się również z pozycjonowaniem sklepów internetowych zaprojektowanych dla klientów, tak by były one łatwe do znalezienia w wyszukiwarce internetowej.

Jeżeli istotnie pragniesz bardziej poznać to zagadnienie, kliknij dodatkowo ten link oraz zdobądź cenne info (www.dryg.pl/oferty?categories=1)! Ono na pewno będzie dla Ciebie użyteczne.

Niektóre interaktywne agencje poza stronami oraz sklepami online tworzą również mobilne aplikacje, stąd w tej branży docenia się umiejętności techniczne i bycie na bieżąco z nowymi technologiami. By osiągnąć satysfakcjonujące wyniki dla swych klientów, agencję interaktywną musi tworzyć szereg specjalistów. Niezbędni są przynajmniej informatycy, copywriterzy i graficy – IDEACTO.

Zazwyczaj przy relacji pomiędzy klientem a agencją, kontakt nie zanika po wykonaniu konkretnego zadania takiego jak stworzenie sklepu internetowego. Agencja interaktywna bowiem najczęściej w dużym stopniu bierze na siebie odpowiedzialność za wizerunek marki – .

Do zadań takiej agencji należy więc także aktualizowanie zawartości i właściwe utrzymanie zrobionych serwisów, w tym troska o zabezpieczenie sklepu od strony technicznej.