Czy powinniśmy pożyczać pieniądze pod zastaw mieszkania

Gdy wybudujesz domek, możliwość zamieszkania w nim nie będzie wyłączną korzyścią z inwestycji. Nieruchomość zapewni również zaciągnięcie wierzytelności hipotecznej niżej oprocentowanej aniżeli kredyt konsumencki.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
Większość banków oferuje kredyty hipoteczne (lub tak zwany kredyt niecelowy) pod wymogiem wyznaczania hipoteki na dom. Z punktu widzenia banku najodpowiedniej, jeżeli prawnym zabezpieczeniem zobowiązania będzie nieruchomość mieszkalna (domek, mieszkanie, parcela zabudowana domem). Większym problemem może się okazać ustanowienie hipoteki na gruntach o przeznaczeniu agrarnym, usługowym, przemysłowym, na działkach leśnych itd.
pożyczki prywatne wrocław

Autor: ieuz
Źródło: http://www.flickr.com
Pożyczki prywatne Wrocław mają swe atuty i wady. Do dobrodziejstw możemy zaliczyć możliwość rozłożenia spłaty obciążenia na dłuższy okres aniżeli w wypadku kredytu konsumenckiego – w większości banków jest to 15 lat. Musimy jednakże pamiętać, że w związku z brakiem celu lokalowego zdecydowana większa część banków zwiększy marżę średnio o 1-3% w zestawieniu z kredytem hipotecznym. Powiększona marża obowiązywać będzie w całym okresie kredytowania. To natomiast znamiennie wpłynie na wysokość rat. Warto wspomnieć, że nie ma ustalonej maksymalnej kwoty kredytu niecelowego, niemniej bank przyjmie tzw. wymuszoną wartość sprzedaży, a więc sprecyzowany procent ceny posiadłości, jako górną granicę sumy pożyczki. Na ogół będzie to od 60 do 80% wartości posiadłości. Jeśli dodatkowo zabezpieczeniem ma być działka, to wskaźnik udziału zadłużenia w owej wartości może okazać się jeszcze niższy.

Tego rodzaju kredyt (zobacz kredyt hipoteczny dla firm) może zaciągnąć wszelka pełnoletnia osoba spełniająca warunki banku tyczące się zdolności kredytowej a także zatrudnienia. Kredytobiorca powinien być także oczywiście właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości.