Turystyka w Polsce, czyli miejsca które musisz odwiedzić. Zobacz co radzą fachowcy

Nowe badania dotyczące turystów odwiedzających Polskę pokazują, że jest to kraj chętnie odwiedzany przez obywateli krajów sąsiadujących – Niemiec, Czech, Ukrainy itp. Od momentu otwarcia granic, coraz częściej przybywają mieszkańcy dalej położonych krajów europejskich – Francji, Hiszpanii, czy Włoch. Polskę sporadycznie zwiedzają turyści spoza kontynentu europejskiego.

w drodze

Autor: prakash sahoo
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej wybieranymi miejscami pobytu zagranicznych turystów są większe miasta dysponujące ofertą hoteli na zróżnicowanym poziomie. Rzadziej są to miejscowości turystyczne chętnie odwiedzane przez Polaków, jak Kazimierz Dolny.

Oczekiwania odwiedzających

Polska w oczach turysty jest krajem czystym, zielonym, posiadającym bogate dzieje i niezwykłe zabytki architektoniczne. Z drugiej strony, Polska jest również znana z niewystarczającej infrastruktury drogowej oraz niewielkiej liczbie lotnisk. Przeciętny turysta pragnie zobaczyć miejsca jak najbardziej dostępne i przyjazne osobom obcojęzycznym.

Z pewnością zaciekawi Cię ta nasza strona (https://rd-car.pl/kontakt/) na opisywany wątek, więc nie zwlekaj – kliknij tutaj i zobacz więcej na prezentowany temat!

Przykładem tego rodzaju obiektu jest zamek w Malborku, który ze względu na opcję zwiedzania z przewodnikiem władającym językiem angielskim, niemieckim czy rosyjskim zyskał dobrą sławę wśród Zagranicznych turystów. Od niedawna w obiekcie tym można także używać darmowych audioprzewodników w wersjach na kilkanaście języków. Powodzeniem cieszą się również wydarzenia kulturalne jak Wratislavia Cantans, Jazz Jamboree czy ostatnio lubiany wśród młodzieży Open’er Festival.

Baza noclegowa

Najchętniej wybierane są międzynarodowe sieci hoteli o niezbyt wysokim standardzie. Turyści chętniej bowiem ufają markom już im znanym z kraju pochodzenia, o znanych normach jakościowych. Takie hotele w większości przypadków lokują się w małej odległości od centrum, co dla turysty jest dodatkową zaletą. Pełną listę miejsc noclegowych w danej miejscowości można odszukać wpisując w wyszukiwarce internetowej przykładową frazę „noclegi w Gdańsku”. Sporą popularnością cieszą się również przyhotelowe restauracje, oraz lokale gastronomiczne zlokalizowane w pobliżu centrum, bądź miejsca noclegu. Badania wykazały, że zwiedzający nie szukają tańszej alternatywy jeśli chodzi o lokal gastronomiczny i często idą w tej kwestii na łatwiznę.