Dobre strony jesiennego urlopu

Niekiedy zdarza się, że przyjemna perspektywa wakacji pojawia się w niezwykłym, bo jesiennym momencie. A słońce? – myślimy zwykle. Mimo to gdy popatrzeć na jesienny urlop z innego punktu widzenia, dojdziemy do wniosku, że ta najbardziej melancholijna pora roku jest wprost wymarzona na wakacje. Co więcej, naprawdę istnieje duża ilość osób, którym jesień wcale nie kojarzy się z końcem wypoczynku. Wprost przeciwnie – z chwilą kiedy słońce chowa się za chmurami, zaczynają wielkie pakowanie.

Egipt, wakacje w Egipcie
Na pytanie „OK greckie wakacje ale o jakiej porze roku najlepiej wykupić wycieczkę” odpowiadają: właśnie teraz. Zwiedzanie starożytnych ruin staje się prawdziwą przyjemnością, a w morzu cały czas można zażywać kąpieli. O tej porze roku trudno jest się poparzyć leżąc na plaży – można za to naładować akumulatory na cały rok, czerpiąc energię ze słońca. Pamiętajmy też Grecja o tej porze roku nie jest tak przepełniona turystami.

Posezonowe obniżki czy rabaty to sposobność, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o zagranicznych wojażach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży proponują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute.W opcji first minute, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Ale bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im później zdecydujemy się na wyjazd, tym cena będzie korzystniejsza. Na dzień przed urlopem może trafić się nam wycieczka przeceniona nawet o 50 procent. Zakładając, że mamy tak mocne nerwy, aby czekać na walizkach do ostatniej chwili, nie mając pewności, czy będzie tani bilet. Wytrwałym zdarzają się takie gratki, jak dwutygodniowy pobyt w Egipcie z zakwaterowaniem w trzygwiazdkowym hotelu i pełnym wyżywieniem tylko za 1000 zł od osoby.

Na przełomie października i listopada Egipt przywita nas temperaturą około dwudziestu siedmiu stopni. W samym środku lata, musielibyśmy znosić nawet czterdziestostopniowe upały! A biorąc pod uwagę fakt, iż Egipt to jedna z liczących najwięcej lat cywilizacji na świecie i zabytków czeka nas co niemiara, takie temperatury, w czasie zwiedzania mogłyby być niebezpieczne dla zdrowia, szczególnie dla najmłodszych i najstarszych. W Egipcie na odwiedzających czeka rozbudowana baza hotelowa – znakomite ośrodki dla osób szczególnie wymagających, ceniących dobrą obsługę i smakowite posiłki. Nie ma lepszego miejsca dla wielbicieli sportów wodnych!