Co to jest NewConnect? W jaki sposób dostać się na ten rynek? Jakie formalności trzeba wypełnić?

NewConnect jest rynkiem akcji, jaki jest dosyć alternatywny. Zarządza nim Giełda Papierów Wartościowych. Daje możliwość finansowania firmom dopiero co powstającym jak i firmom innowacyjnym działających już jakiś czas. Często spotykane sektory NewConnect to nowe technologie w IT, elektronicznych mediach jak i alternatywnych źródłach energii. W jaki sposób wejść na ten rynek?

firma - obrazeczek

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Wejście na NewConnect wiąże się z kilkoma krokami, które należy wykonać. Na początek trzeba przygotować dobrze biznesplan. Pokazać w nim dobre strony spółki, wyliczyć wszelkie koszty wiążące się z koniecznym na różne przedsięwzięcia kapitałem. Z dobrze przedstawionym biznesplanem możemy śmiało brać udział w spotkaniach odnośnie ewentualnego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej: wprowadzenie na newconnect z Prometeia.

Dobrze jest skorzystać ze wsparcia osób albo instytucji, które są w stanie dać nam dobre rady, jeżeli chodzi o przyszły debiut. Oprócz tego pomogą również często przez pewien czas od wejścia w świat giełdy. Tego typu ogromną pomocą może być autoryzowany doradca NewConnect. Warto przejrzeć ofertę różnych doradców. Jest ich obecnie na rynku mniej więcej setka. Z tego względu nie wybierajmy pochopnie doradcy – W charakterze doradców występują często kancelarie, instytucje finansowe czy doradcy finansowi. Należy wiedzieć, iż tego typu autoryzowany doradca NewConnect nie zawsze będzie chciał podjąć współpracę z naszą firmą. Musi wierzyć w nasz pomysł na biznes. Następnie musimy zadecydować czy oferta firmy będzie prywatna czy publiczna. Prywatna kierowana jest do maksymalnie 99 osób będących inwestorami, do tego w tym wypadku procedura jest na pewno bardziej prosta.Dobrze jest zastanowić się nad współpracą z agencją PR.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany wątek? To świetnie, gdyż pod linkiem (https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw-samochodu.html) znajdziesz interesujące dane, które Cię wciągną.

Pomogą nam oni wypromować nasz pomysł w mediach, jak również w gronie potencjalnych inwestorów. Przygotować trzeba też kilka dokumentów. Pomóc przy tym może autoryzowany doradca. Ważny będzie miedzy innymi dokument dopuszczeniowy, jak również sporej objętości prospekt emisyjny. Należy również miedzy innymi wiedzieć o tym, iż nasza firma powinna być spółką akcyjną, jeśli takową nie jest to należy ją przekształcić. Następnie należy zawrzeć kontrakt z Animatorem Rynku lub Market Markerem. Zadba on o płynność w obrocie akcjami naszej firmy. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych należy wystąpić o zarejestrowanie akcji, a do GPW złożyć wniosek o wprowadzenie naszych akcji na rynek. Nadszedł czas na zadebiutowanie na giełdzie.

Szukając godnych poznania materiałów, kliknij na ten link. Naprawdę zalecam tę witrynę, ponieważ ona na pewno również zwabi Twoją uwagę.

To natomiast dopiero rozpoczęcie drogi. Trzeba znaleźć się w tej nowej, nie zawsze prostej rzeczywistości. Czytaj więcej na