W jaki sposób zaoszczędzić na emeryturę?

Dzięki oszczędzaniu na emeryturę można zagwarantować sobie godziwą przyszłość. Nie dobrze jest być na bakier z odkładaniem gotówki, albowiem przyszli emeryci najprawdopodobniej otrzymają emeryturę w wysokości 55 – 45% swej ostatniej pensji. Istnieją różne sposoby gromadzenia środków pieniężnych, które umożliwiają oszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych.

sprawdź PCC inwestor

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Dostępne formy lokowania funduszy na dostatnią przyszłość to m.in.: utrzymywanie środków lokacie bankowej, plany systematycznego oszczędzania, plany inwestycyjne, kupno obligacji. Osoby zaciekawione korzystaniem z możliwości dobrowolnego gromadzenia oszczędności, z których pożytki będą czerpać za parędziesiąt lat, mają istotnie duże spektrum możliwości wyboru firmy, która będzie w ich imieniu inwestowała.

Dwie najbardziej popularne opcje to plany systematycznego oszczędzania, tak zwane PSO i programy inwestycyjno-ubezpieczeniowe, współtworzone poprzez towarzystwa ubezpieczeniowe oraz towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Załóżmy, że co miesiąc systematyczne odkładamy pewną kwotę, przykładowo sto zł. Jak będą inwestowane nasze środki? W ramach PSO całość wpłacanych środków inwestowana jest w wyselekcjonowaną przez klientów taktykę. Częstokroć przy zakładaniu rachunku rejestrowego przez internet jesteśmy zwolnieni z zapłaty manipulacyjnej za zakup jednostek (np. w PKO TFI), potencjalnym zarobionym zyskiem podzielimy się przy zbywaniu jednostek – wtedy uiścimy podatek od przychodów kapitałowych.

Możliwe jest przekazywanie środków pomiędzy poszczególnymi subfunduszami. Musimy wyłącznie mieć na uwadze, iż przenosząc się pomiędzy subfunduszami, każdorazowo dzielimy się z fiskusem wypracowanymi dotąd zyskami. Plan ubezpieczeniowo-inwestycyjny. W ramach planu inwestycyjno-ubezpieczeniowego od dnia zawarcia umowy zyskujemy ochronę ubezpieczeniowa naszego życia oraz ewentualnych umów dodatkowych, zatem np.

Ten tekst jest niesłychanie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź również pozostałe polecane doradca leasingowy wrocław treści, gdyż wydają się być tak samo ciekawe i pochłoną Cię kompletnie.

inwalidztwa, poważnego zachorowania itd.

Równocześnie znakomita część naszej składki będzie ewidencjonowana na rachunku inwestycyjnym, to znaczy będzie gromadzona na naszym indywidualnym oszczędnościowym koncie. Inwestor może wybrać kilka typów sposobów inwestowania, zaczynając od bardziej ryzykownych ale zyskowniejszych inwestycji w akcje, po w wyższym stopniu bezpieczne ale mniej zyskowne obligacje państwowe.