
Największą liczbę tego typu miejscowości znaleźć można we wschodniej części Polski, gdzie dochodziły do głosu wpływy wywodzące się z wielu kultur. Warte wymienienia są chociaż trzy: Kazimierz Dolny, Sandomierz i Bukowina Tatrzańska. Sandomierz jest od pewnego czasu znany telewidzom z serialu „Ojciec Mateusz”, w którym to Telewizja Polska – https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/polska/ – przyczynia się do promowania piękna tego miejsca. O Kazimierzu śpiewał także Marek Grechuta w utworze „Jak perła między wzgórzami”, Grechuta wspomina tam wizytę na kazimierskim rynku, gdzie stoją urokliwe budynki. Ich charakterystyczny urok wynika z materiału, z którego są skonstruowane. Miękki, prosty w obróbce wapień był powodem, dla którego renesansowi budowniczowie z Kazimierza prześcigali się w dekorowaniu kamienic.
To zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To przejrzyj także podobne strony www (https://www.uroczysko7stawow.pl/), posiadające nie mniej wciągające informacje na omawiany temat.
W wielu z tego rodzaju kamienic oferowane są noclegi. Kazimierz jest znany też ze spichlerzy, które są równie bogato dekorowane.
Górska architekturaGórskie domy z drewna ze spadzistymi dachami to typowa polska architektura w miejscowościach w pobliżu gór. Komu jednak znudziło się zatłoczone Zakopane, pełne tandetnych stoisk z upominkami, musi obowiązkowo odwiedzić Bukowinę Tatrzańską. To bardzo mała wieś na Podhalu, leżąca w sąsiedztwie gór. To również miejscowość, w której występuje największa ilość drewnianych budowli. Wiele z nich to ośrodki wczasowe, oferujące odwiedzającym noclegi. Bukowina Tatrzańska to z pewnością jedna z najpiękniejszych miejscowości w Polsce, skąd masyw Tatr prezentuje się jeszcze bardziej okazale.