Długi proces sądowy a także postępowanie komornicze a może natychmiastowa sprzedaż wierzytelności? Jakie rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Jeżeli pożyczyliśmy komuś gotówkę, wtedy często pojawia się popularny „paradoks pożyczającego”. To nam jest niezręcznie poprosić o zwrot należności. W przypadku, kiedy kwota nie jest znacząca, nie mamy problemu. Jeśli zdecydowaliśmy się na pożyczenie dużych pieniędzy, a osoba, jaka je wzięła nie kwapi się z ich oddaniem, to mamy spore kłopoty. Co począć w takiej sytuacji? W jaki sposób odzyskać kwotę?

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Nasze sądy działają niebyt szybko. W przypadku skierowania sprawy do sądu, musimy liczyć się z tym, że środki odzyskamy po kilku latach.

Przejdź do serwisu i dowiedz się tutaj (http://demostenes.com.pl/kurs/angielski-dla-doroslych/), czy nasz dodatkowy tekst jest zajmujący. Będzie nam też niezmiernie przyjemnie, jeśli zostawisz komentarz.

Oprócz tego tak długi czas jest korzystny dla naszego dłużnika. Może on bowiem zataić posiadany majątek. Dom nagle może stać się własnością żony, auto narzeczonej, a dobrze działająca firma może zostać przepisana na ojca. Jeśli zależy nam na czasie, powinniśmy pomyśleć o sprzedaży wierzytelności. Dzięki temu szybciej uzyskamy płynność finansową. Sprzedaż wierzytelności sprawia, iż unikniemy wielu przykrych sytuacji (jaka jest cena sprzedaży należności od reki). Dodatkowo, pamiętajmy o tym, iż sprzedaż wierzytelności wiąże się z wizytą w Urzędzie Skarbowym. Tam będziemy musieli upewnić się, jak rozliczyć zakończoną właśnie transakcję. Zwróćmy dokładnie uwagę na wszystkie aspekty i podejmijmy mądrą decyzję.

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy przyjaciołom? Po pierwsze tam, gdzie zaczynają się interesy, tam kończą się sentymenty. Ile razy musieliśmy prosić o zwrot pieniędzy, a wierzyciel wcale się ku temu nie spieszył? Nawet, jeżeli jesteśmy kogoś na 100% pewni, nigdy nie wiemy, jak ta osoba zachowa się po pożyczce. Możemy komuś ufać, jednak powinniśmy zachować zdrowy rozsądek.

Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod poniższym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie (https://franklincovey.pl/zarzadzanie-kryzysowe/).

Nie pozbawiajmy się ostatnich oszczędności, bo nigdy możemy ich nie odzyskać. I wówczas nie będziemy mieli ani pieniędzy ani przyjaciela. Brzmi nieprawdopodobnie? Niestety, takie sytuacje mają miejsce niezwykle często.

kredyt hipoteczny

Autor: nickname
Źródło: nickname

Jeżeli nie stać nas na opłacenie adwokata, kosztów sądowych oraz innych wydatków, wtedy musimy zdecydować się sprzedaż wierzytelności. Pamiętajmy o tym, że firmy windykacyjne nie wykupują wszystkich wierzytelności. One również chcą dobrze prosperować, zatem najpierw ich pracownicy sprawdzają szczególnie dokładnie, czy uda im się odzyskać należność. Jeśli stwierdzą, że nie, wtedy sprzedaż wierzytelności nie dojdzie do skutku. Cynicy są przekonani, że z rodziną najlepiej wychodzi się na fotografii i to tylko wtedy, kiedy stoimy obok, gdyż zawsze można nas wyciąć. Mają sporo racji, ponieważ nie da się poznać nikogo na 100 %. W przyjaźni skupiajmy się raczej na wymianie doświadczeń, rozmowach oraz odnajdywaniu siebie samych. Sprawy finansowe zostawmy bankom. W efekcie unikniemy wielu niemiłych rozczarowań oraz nie będziemy musieli się zajmować windykacją długów bądź sprzedażą wierzytelności.