W sytuacji, jeżeli pragniesz otworzyć firmę, lecz nie masz odpowiednich środków, masz szansę starać się dotację

Osoby, które chcą otworzyć własny interes stają przed sporym wyzwaniem. Jednym z najważniejszych aspektów decydujących o sukcesie tego projektu okazuje się zgromadzenie wystarczających funduszy, by zapoczątkować działalność. Właściciele firm niejednokrotnie starają się pozyskać pożyczki w bankach oraz od inwestorów, niemniej nie bywa to łatwe.

finanse
Nie tak łatwo dostać pieniądze na start zakładu

Większość właścicieli firm, którzy dopiero raczkują w świecie inwestycji, próbuje pozyskać środki na otwarcie działalności w bankach oraz u inwestorów, co jest trudne. Na tym etapie nie posiadają oni jeszcze dobrej historii kredytowej, ani konkretnych rezultatów, więc nie stanowią najlepszych partnerów do rozmów.

Czy sądzisz, że odnajdziesz konieczne dane w odniesieniu do opisywanego zagadnienia? Naturalnie, że tak – przejdź do treści i kliknij w link tu.

Trudno im przekonać inwestorów posiadających tak potrzebne środki, by zapragnęli je zainwestować w tę konkretną działalność.

Finansowanie start up to nie taka łatwa sprawa

Młodzi przedsiębiorcy najczęściej posiadają problemy z pozyskaniem pieniędzy na działalność oraz rozwój startupu. Ten rodzaj działalności bywa obarczony większym ryzykiem, niż bywa w przypadku interesu tradycyjnego. Na dodatek startupy przeważnie potrzebują troszeczkę znaczniejszych nakładów finansowych niż inne biznesy, ponieważ ich działanie często wspiera się na zastosowaniu innowacyjnych urządzeń oraz technologii. Na szczęście przedsiębiorcy, decydujący się na startup mogą skorzystać z dotacji zadysponowanych przez Unię Europejską. Dowiedz się tu: startup finansowanie oferta.

Programów nie brakuje

Dzisiaj właściciele zakładów mają do swej dyspozycji różnorakie dotacje na inwestycje (pomoc w pozyskaniu dotacji na inwestycje). Potrzeba tylko sprawdzić, o które można się postarać. Jedną z odsłon wsparcia, które można otrzymać przy otwieraniu własnej jednostki okazuje się pomoc przy zastosowaniu nisko oprocentowanej pożyczki w ramach projektu Jeremie. Następnym programem, który doskonale wspiera innowacyjne zakłady, jest program Horyzont 2020. W tym przypadku mówi się o bardzo wysokich dotacjach na badania oraz innowacje, a dotacje są przyznawane na zasadzie konkursów projektów. Inkubatory przedsiębiorczości z kolei oprócz wsparcia pieniężnego gwarantują także pomoc w sprawach administracyjnych czy zawiązaniu pierwszych kontaktów biznesowych. Źródło: ventures.prometeia.pl/.