Dlaczego można odwiedzić stolicę polskich Tatr?

Obszar Małopolski będzie jednym z częściej odwiedzanych przez turystów obszarów naszego kraju. Zdecydowana większość z nich na miejsce wypoczynku wybiera położone u podnóża Tatr Zakopane.

zakopane giewont

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com
Dla większości osób podróżujących Zakopane będzie miejscem, skąd wyruszają na liczne piesze wycieczki po Tatrach z polskiej i słowackiej strony. Corocznie do tego miejsca zjeżdża miliony turystów, mimo to Zakopane posiada doskonałą bazę noclegową. Nie ma więc kłopotów z odnalezieniem noclegu. Udostępnione turystom są między innymi apartamenty w Zakopanem – zobacz nasz apartamenty na wynajem. Noclegów możemy szukać wykorzystując internetowe wyszukiwarki noclegowe. Należy wówczas zaznaczyć w wyszukiwarce pole apartamenty w Zakopanem, by można było przebierać w liczbie ofert . Nikt, kto decyduje się przyjechać do Zakopanego nie będzie się tutaj nudzić. Mnóstwo osób podróżujących rozpoczyna swój pobyt w Zakopanym od przechadzania się po jego najpopularniejszej ulicy, po Krupówkach. Jednak zanim wybierzemy się na wędrówkę po szlakach w Tatrach powinniśmy zobaczyć również najstarszą ulicę w mieście, to ulica Kościeliska. To tutaj znajduje się najpopularniejsza i równocześnie najstarsza nekropolia miasta, cmentarz na Pęksowym Brzysku.

apartamenty zakopane

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl
Nie wszyscy z dojeżdżających do Zakopanego turyści biorą pod uwagę na przechadzki po wysokich partiach Tatr.

Jeżeli zaprezentowane tu materiały są według Ciebie absorbujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie (https://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/warminsko-mazurskie/olsztyn/olsztyn-salon-firmowy-15) także przeczytasz coś wartościowego!

Jednak w okolicy miasta znajdzie się wiele wspaniałych, a za to zdecydowanie nie wymagających szlaków. Są to chociażby szlaki prowadzące przez najpiękniejsze tatrzańskie doliny: przez Dolinę Kościeliską i Dolinę Chochołowską. Koniecznym elementem wypraw chyba wszystkich turystów jest także Morskie Oko. Do Morskiego Oka najłatwiej dostaniemy się licznie kursującymi busami. Zatrzymują się wcześniej wspomniane busy na parkingu w Palenicy Białczańskiej. Z tego miejsca wymagana będzie już piesza przechadzka. Droga do Morskiego Oka jest wówczas zamknięta dla pojazdów mechanicznych. Pod względem popularności wśród osób podróżujących Morskiemu Oku nie odda miejsca również Kasprowy Wierch.

Zaciekawiły Cię opisy zawarte w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także prędkościomierz motocyklowy podobne wiadomości, tyczące się tego działu. Zapraszamy do nowej witryny.

Ogólnodostępny dzięki wyruszającej na jego szczyt kolejce linowej będzie miejscem zawsze wypełnionym turystami. Aby dostać się na szczyt należy często odczekać swoje niemal kilka godzin w kolejce.