Sposób rekrutacji w Polsce zmienił się diametralnie na przestrzeni kliku ostatnich lat

Do niedawna proces zatrudniania wyglądał w taki sposób, że kandydat udaje się do firmy, w której chce znaleźć pracę. W dziale kadr pozostawiał CV wraz z listem motywacyjnym. Jeśli przez dłuższy czas nie otrzymywał żadnego odzewu z zakładu pracy, osobiście podejmuje próbę skomunikowania się z ewentualnym pracodawcą.

Obecnie podobne działania odchodzą do lamusa. Proces rekrutacji stosowany w Polsce odzwierciedla wzorce zachodnioeuropejskie i to na wielu sprawach. Bez wątpienia najcenniejszym źródłem poszukiwania pracy jest internet. Idąc naprzeciw zapotrzebowaniom powstały w naszym kraju bardzo profesjonalne portale albo strony www zajmujące się kwestiami pracy. Za ich pośrednictwem wysyłamy najczęściej własną aplikację do firmy poszukującej pracowników.

Zaczekaj sekundę! Zaciekawił Cię wpis? Masz ochotę na następne dodatkowe wątki (https://platek-wspolnicy.pl/podzial-majatku-wroclaw/)? To miłe. Kliknij w ten link i przeloguj się do strony z newsami na wybrany temat.

Potem pozostaje nam czekać na telefon i zaproszenie na rozmowę.

doradztwo personalne

Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com
Nadal mamy pewnego rodzaju obawy, co do podejmowania zatrudnienia za pośrednictwem agencji. Ale i taka metoda jest coraz częściej wykorzystywana. Na polskim rynku także w niewielkich miasteczkach istnieją skuteczne agencje pracy Garwolin może być tego świetnym przykładem jak w małej miejscowości może istnieć prężna agencja pracy – zobacz tutaj.
serwis

Autor: Koichi Oda
Źródło: http://www.flickr.com
Ich praca wygląda tak, że otrzymują one zlecenia od zewnętrznych kontrahentów. Głównie firm, które nie posiadają własnych działów kadr a tym samym nie są w stanie zrealizować wielkie projekty rekrutacyjne. Nie należy więc mieć zastrzeżeń, że zlecenie agencji zewnętrznej całej rekrutacji, okazuje się być dla nich najlepszym rozwiązaniem.
Doradztwo personalne agencji pracy wykona całą potrzebną pracę dla zleceniodawcy, dla którego pracuje.

Agencji nie powinniśmy się obawiać. W każdej chwili można zbadać jej rzetelność, ofertę. Każde pośrednictwo działające legalnie w naszym kraju musi posiadać wpis do rejestru będącego w posiadaniu marszałka województwa.