Na urlop w Pieniny! Z jakiego powodu warto wybrać się na urlop w to miejsce?

W obecnych czasach Polacy coraz chętniej postanawiają spędzić wakacje w obrębie kraju. Wiąże się to przede wszystkim z silnym wzrostem standardów polskich ośrodków turystycznych i rozwojem infrastruktury sprzyjającej podróżom. Tworzonych jest coraz więcej ośrodków oraz różnego typu atrakcji, które dają nam gwarancję że w danym miejscu z pewnością nie będziemy się nudzić. Rośnie także pewnego rodzaju świadomość związana z tym, iż nasze państwo jest pełne zapierających dech w piersiach miejsc, które naprawdę warto odwiedzić.

góry, Pieniny

Autor: Karen Rustad
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, iż jako takie można określić jedne z polskich gór, jakimi są Pieniny. Jest to jeden z najbardziej malowniczych regionów naszego kraju, drugi co do popularności jeśli chodzi o krajobraz górski. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat obszar ten uległ niezwykle silnemu rozwojowi, powstała świetnie dostosowana do potrzeb turystów infrastruktura, wysokiej klasy bazy noclegowe oraz dobrze opracowana komunikacja.

Kiedy jesteśmy już w Pieninach, mamy do wyboru kilkanaście szlaków turystycznych. Duży atut tego górskiego krajobrazu stanowi płynący tam Dunajec, na którym organizowane są spływy na tratwach, cieszące się wielką popularnością. Istotne atrakcje stanowią obecne na tym terenie zabytki, takie jak zamek w Czorsztynie czy w Niedzicy, będące świadectwem dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Różnego rodzaju ciekawostki i atrakcje odnajdziemy także w Krościenku nad Dunajcem. Nie powinniśmy rzecz jasna pominąć Pienińskiego Parku Narodowego, który jest pierwszym parkiem narodowym jaki został założony w Polsce.
Powodów do odwiedzenia Pienin jest jak widać bardzo wiele, zatem jedyne co należy zrobić to zarezerwować sobie wolny tydzień w pracy i wyruszać w podróż! Wybranie zakwaterowania będzie błahostką, wystarczy że wyszukamy w sieci hasło ‘noclegi w pieninach’, a otrzymamy dostęp do setek pensjonatów, hoteli czy prywatnych kwater na terenie Pienin – patrz na dobrze jest zorganizować to wcześniej, zwłaszcza jeśli pragniemy tam pojechać w napiętym dla turystyki okresie.

Trudno zaprzeczyć, iż, Pieniny są świetnym wyborem jeśli mówimy zarówno o letnim, jak i zimowym urlopie. Mnogość atrakcji i rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna gwarantują, iż będziemy mogli odpocząć na łonie natury a przy okazji cieszyć się widokiem malowniczych górskich krajobrazów.

Niezbędna będzie Ci kluczowa treść (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/rooms-suites/) na ten temat? Szczegółowych zagadnień szukaj na naszej kolejnej stronie. Owocnej pracy!

Nie powinniśmy się zatem zbyt długo zastanawiać, tylko spakować bagaż i ruszać w Pieniny! – wejdz na .