Last minute Peru, egzotyczne wyjazdy

Peru to nie tylko kolebka jednej z najstarszych cywilizacji na świecie, ale również jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Peru zachwyca w każdym calu. Natura jest nieprawdopodobnie rozmaita, żyją tutaj delfiny, lwy morskie, jaguary, alpaki. Metropolia państwa Lima, to miasto przeciwieństw. Z jednej strony wyszukamy w nim stare kolonialne centrum, również nowoczesną dzielnicę, a z drugiej, przyciągające się kilometrami wzdłuż brzegów Oceanu Spokojnego slumsy. Wybierając takie egzotyczne wyprawy, warto nie ulegać początkowemu wrażeniu i spróbować zapoznać bliżej metropolię Peru, gdyż z pewnością posiada ona własny nieprzeciętny urok i proponuje niemało interesujących przeżyć.

wakacje

Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com
Do Peru jedzie się po to, ażeby obejrzeć Machu Picchu i zmóc trakt Inków, jednak ów kraj ma dużo więcej do zaoferowania. W Peru jest możliwość chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, żeglować po jeziorze Titicaca, jak i pływać łodzią po Amazonce. Lasy deszczowe Amazonii zakrywają 60% przestrzeni kraju i są w największym stopniu biologicznie zróżnicowanym obrębem na Ziemi. Wiele rodzajów roślin i zwierząt wciąż oczekuje tu na odkrycie. Kanion Colca jest dwa razy większy niż Wielki Kanion w USA. Tubylcza ludność andyjskiej doliny rzeki kultywuje tradycję tarasowych pól, a po drodze natrafia się barwne andyjskie miasteczka o hiszpańskich korzeniach.

Kanion, poza niesłychanymi krajobrazami popularny jest także dzięki gigantycznym andyjskim kondorom, unoszącym się na prądach powietrznych w oczekiwaniu na ofiarę.

Bardzo interesują nas Wasze oceny. Czy masz więcej pytań? Jeśli tak, to namawiamy do kontaktu. Z chęcią ustosunkujemy się do najkrótszej wieści.

Za sprawą last minute Peru jest możliwość w tej okolicy ćwiczyć trekking, albo rafting, podróżolast minute Perułuż ścian wąwozu, czy też relaksować się po męczącym dniu w gorących źródłach, czy obserwować stare indiańskie nekropolie.

Historia, kultura, obyczaje, terytoria wciąż czekają w Peru na odkrycie. Jeżeli mamy więcej czasu, powinno się rozpoznawać rzadziej zwiedzane miejsca. Nadzwyczaj piękne widoki urozmaicone czarującymi reliktami pozostawionymi przez inkaski lud wyznawców Słońca, różnorodne dziedzictwo kulturowe, kuchnia, folklor i muzyka powodują, że podróż do Peru to pamiętne doznanie.