Praca w IT|Jak znaleźć pracę w IT? Wypróbowane pomysły.

Wyczekujesz cierpliwie, ale telefon – jak na złość – cały czas milczy. A jeśli nawet zdarzy mu się wydać nieco dźwięków, to propozycje, które otrzymujesz, trudno nazwać wspaniałymi.
Znalezienie pracy w IT nie jest łatwe.

transakcja
Twitter
Autor: studio PRowokacja
Źródło: studio PRowokacja
Toteż czas brać sprawy w swoje ręce oraz znaleźć ofertę, za jaką stoją nie tylko dobre pieniądze, ale również możliwości rozwoju. Zacznij od podstaw. Serwisy z Ogłoszeniami o pracę? Pomyślisz, że to frazes. A jednak wielu pracodawców swe najświeższe propozycje w pierwszej kolejności publikuje właśnie tam. Sprawdź, w którym serwisie pokazuje się najsporzej anonsów o pracę w Twojej specjalności. Spoglądaj do serwisów regionalnych albo takich, które dopiero raczkują. Nowiutkie serwisy ogromnie często proponują chlebodawcom korzystniejsze stawki za publikację ofert, toteż pojawiają się w nich dużo bardziej interesujące anonse praca IT. Warto przesyłać aplikacje do firm specjalizujących się w naborze pracowników dla swych klientów. Każdy aspirant będzie dla nich na wagę złota, a nabór prowadzony jest najczęściej w trybie ciągłym (a więc brak anonsu na witrynie wcale nie znaczy, iż firma nie będzie zainteresowana Twymi umiejętnościami). Co osiągasz na kooperacji z firmą rekrutacyjną? Pewność zaangażowania oraz właściwie nieograniczone możliwości rozwoju.
firma
Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda na wolnego strzelca. Jeżeli specjalizujesz się w nadzwyczaj wąskiej dziedzinie, dobrze jest zaglądać od czasu do czasu na specjalistyczne fora .

Czy masz świadomość, że zamieszczone tutaj rekomendowane informacje, mogłyby okazać się bardzo dla Ciebie użyteczne? Dotyczą one tematyki, która Cię teraz zainteresowała.

Częstokroć współpracę z pracodawcą dobrze jest zacząć od niedużych zleceń. W tym wypadku rewelacyjnie sprawdzają się coraz bardziej liczne serwisy dla wolnych strzelców. Fakt, stawki nie należą do wysokich, jednakże to idealny sposób na zbudowanie silnego portfolio. Często niedocenianym przez profesjonalistów IT źródłem ofert pracy są media społecznościowe.

O ile konto w tych serwisach już masz, nie zdumiej się, gdy uzyskasz zaproszenie do kontaktu od nie znanego ci rekrutera. Profesjonalni head-hunterzy bardzo często poszukują aspirantów w takich serwisach. Opublikuj także własne ogłoszenie: praca programista na wyżej wymienionych serwisach.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*