Gdzie tego roku wybrać się na wypoczynek? Co ma do zaoferowania Jantar? Czemu dobrze jest tam pojechać?

Marzą nam się wczasy nad Bałtykiem? Myślimy dokąd w tym roku pojechać i ciężko nam się zdecydować. Wybór jest ogromny. Na pewno wszystkich pięknych miejscowości nad polskim morzem nie mieliśmy okazji zobaczyć.

image - wakacje

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego warto pojechać w nowe miejsce, aby poznawać inne równie ciekawe zakątki polskiego wybrzeża.
Jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji być w Jantarze, to trzeba czym prędzej nadrobić taki błąd. Dużo zielonych miejsc oraz bliskość morza to rzeczy, które z pewnością przypadną nam do gustu. Jeżeli chodzi o kwatery Jantar ma w ofercie ich sporą ilość – oferty dostępne nad morzem. Od małych domków letniskowych, po przyjemne rodzinne pensjonaty czy luksusowe apartamenty. Na pewno znajdziemy coś idealnego tak na romantyczny wypoczynek na podlasiu dla par, jak również na wyjazd z dziećmi.
Nazwa miejscowości znaczy bursztyn i wzięła się stąd, że w przeszłości przechodził w tamtym rejonie bursztynowy szlak. Pozostałością po tej tradycji są międzynarodowe mistrzostwa, gdzie możemy spróbować swoich sił w poławianiu tego cennego surowca. Co roku sporo ludzi przyjeżdża na taką imprezę, by oglądać wyczyny zawodników. Na pewno jest to bardzo ciekawe.
jazda na deskorolce

Autor: Tyler Bolken
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest wiedzieć, że blisko miejscowości Jantar znajdziemy miejsca, jakie także warto zwiedzić. Niedaleko, na Wyspie Sobieszewskiej znajdują się dwa rezerwaty przyrody. W miejscu tym możemy zaobserwować kilka gatunków rybitw oraz ogromną ilość innego ptactwa. Na pewno wyprawa do rezerwatu okaże się ciekawa nie jedynie dla zapalonych ornitologów.

Na plaży w tym miejscu widziane są foki, które przybywają tu z pewnością poszukując spokoju. Pewnie już teraz wiemy w jakim miejscu tego roku spędzimy urlop. Kwatery Jantar oferuje nie jedynie na wakacje, dlatego możemy się tam wybrać przez cały rok.