E-deklaracje czyli jak wysłać PIT on-line

Już szósty rok z rzędu mamy możność wysyłania deklaracji rocznych PIT online. Rozliczenie on-line jest to najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego.
Przez net, bez podpisu elektronicznego możesz wysłać: PIT-36, PIT- 39, PIT-19A i pit 28 online razem z załącznikami.

W ten sam sposób złożyć możemy też korektę tych zeznań. Na dodatek system zapewnia bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Dzięki warunkowi autoryzacji zeznań do minimum spada niebezpieczeństwo, że ktoś się pod nas podszywa. Potwierdzeniem wysłania zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Traktowane będzie ono na równi z dowodem posłania listu poleconego bądź potwierdzeniem złożenia deklaracji wprost w urzędzie podatkowym. Do posłania powyższych deklaracji podatkowych trzeba tylko mieć dojście do netu, przyszykować dane, które zabezpieczają autentyczność składanej deklaracji: PESEL, NIP (jeżeli prowadzimy firmę) a także kwotę dochodu wykazaną w zeznaniu rocznym za rok 2011. System e-Deklaracje jest bezpieczny a także całkowicie bezpłatny, zaś zeznanie zostanie przekazane wprost do urzędu fiskalnego.
pracownicy w kamizelkach

Autor: Asian Development Bank
Źródło: http://www.flickr.com
Oprogramowanie przeznaczone do wypełniania deklaracji podatkowej jest całkiem intuicyjny i bezproblemowy w obsłudze.

Spodobał Ci się taki post? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link inwestowanie na gpw.

W przypadku pojawienia się jakichś wątpliwości zawsze możemy skorzystać z instrukcji obsługi.

Zyski wynikające ze złożenia zeznań w elektronicznej formie to chociażby oszczędność czasu, mniejsze koszta złożenia deklaracji, prostota wypełnienia, bezpieczeństwo wysyłanych informacji, gwarancja prawidłowości składanej deklaracji albo uzyskanie potwierdzenia wysłania deklaracji bez wychodzenia z domu.