Efektywne sposoby na reklamę

Reklama zewnętrzna mieniona jest z języka angielskiego outdoorową albo uliczną reklamą.
Outdoor oznacza reklamę, jaka eksponowana jest na zewnątrz na specjalnie do tego określonych nośnikach reklamy: billboardach, filarach ogłoszeniowych, nośnikach zamontowanych na przystankowych wiatach lub kioskach, tablicach elektronicznych albo telebimach.

Druk
Autor: Peter Kofler
Źródło: http://www.flickr.com
Reklamy (http://ideamo.pl/) outdoorowe należą do technik marketingu niestandardowego lub marketingu partyzanckiego. Przykładem takiej reklamy może być opakowanie domku czy też reklama wielkoformatowa z spożytkowaniem form trójwymiarowych.

Typy reklam outdoorowych: billboardy Wrocław to popularne wielkoformatowe tablice określone do demonstracji plakatów reklamowych. Najczęściej umieszczane są przy ulicach poza obszarami zabudowanymi. Billboard częstokroć bywa oświetlony dla zapewnienia odpowiedniej widzialności plakatu nocą. Citylight – to panel reklamowy o wymiarach 1,20 × 1,80 m. Plakat reklamowy zawieszany jest za szybą jak też podświetlany. Citylight instalowane są na przystankowych wiatach, latarniach czy też jest wolnostojącą reklamą. Reklama pneumatyczna – to dmuchana reklama, posiada mobilny pneumatyczny nośnik reklamy zewnętrznej. Jest szybka w montażu i łatwa w transporcie, a oprócz tego efektownie się prezentuje. Stosowana jest na imprezach plenerowych. Reklama wielkoformatowa – tego wariantu reklamy mają nawierzchnię powyżej 100 m². Najczęściej są instalowane na ścianach budynków bądź na rusztowaniu w czasie remontu domu.

Reklamy wielkoformatowe zrealizowane są z winylowej siatki backlight, jaka przepuszcza światło albo z pełnego winylu frontlight, który światła nie przepuszcza. Reklama wielkoformatowa może również mieć formę wolnostojącej reklamy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*