Do czego może się przydać sieć?

Powszechnie przez jednostki mało zorientowane w zaawansowanych technologiach net traktowany bywa jako zabawka dla młodzi. Pewien czas temu nawet negatywny obraz internauty wykorzystano w politycznej walce. W ostatnim czasie jednak taka opinia odchodzi do przeszłości. Przeznaczenie tego medium staje się coraz w wyższym stopniu poważne. Naturalnie nie są to jedyne dane których poszukujemy. Wyszukuje się także odpowiedzi na pytania o hodowlę zwierząt ale także dane o lekarstwach jak też metodach leczenia.

dokument

Autor: Pacific Southwest Region
Źródło: http://www.flickr.com
Często poszukiwane w sieci są bardzo konkretne informacje, np. jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku – link referencyjny.

Wejdź na ten odsyłacz i zdobądź cenne szczegóły (https://www.e-specjalista.net.pl/pl/c/Drzwi-Pol-Skone/10) w kontekście omawianej w tym artykule tematyki. Na pewno faktycznie uznasz je za przydatne!

O wadach a także zaletach tego, że studenci jako podstawowe źródło wiedzy wykorzystują właśnie internet napisano grube tomy. Tak kuracja za pomocą komputera jak także bezkrytyczne ufanie encyklopedii internetowej to zjawiska kontrowersyjne, jednak jeśli nie jest to jedyne źródło wiedzy, to wszystko jest w porządku. Sieć internetowa jest rewelacyjnym miejscem gdy poszukujemy nie tyle wiadomości acz wzorów pism (dzięki czemu nie koniecznie musimy korzystać z usług prawnika). W przypadku prostych, niekonfliktowych spraw pracobiorca który potrzebuje samodzielnie unieważnić umowę, wystarczy iż napisze w wyszukiwarkę zwrot: wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika wzór, sprawdź kompletną propozycję pod adresem a znajdzie wiele hiperłączy do stron z takimi pismami.

Rolę netu w życiu dorosłych próbują szerzyć wśród seniorów gminy. W każdej dużej bibliotece gminnej organizuje się szkolenia komputerowe dla seniorów. Mają one nie jedynie pomóc im odnaleźć tak proste informacje jak odprawa emerytalna tutaj ale także oswoić ich z nowoczesną technologią zapobiegając w ów sposób wyeliminowaniu społecznemu. Rzecz jasna nie oznacza to, iż dorosły człowiek nie użytkuje netu do rozrywki, nie różnie się tutaj niczym od swoich dzieci lub wnuków. Jeśli widać jakiekolwiek różnice to w jakości rozrywek. Starsze osoby częściej używają technologii jako narzędzia, dla młodszych dorosłych natomiast rozrywka internetowa ma znaczenie głębsze (gry, fora internetowe (itp.), jest także o wiele bardziej częścią powszedniego życia (bankowość internetowa, praca przez internet).