Szklarska Poręba o wybranej porze roku jest świetna miejscem na wyjazd

Są takie miejsca, które są odwiedzane przez rzesze turystów, zarówno w sezonie zimowym jak i wiosennym. Duże, modne miasta, Parki rozrywki, egzotyczne rejony. Również kurorty górskie należą do tej grupy. Zima sprowadza miłośników aktywności na nartach, wiosną i latem osoby, które lubią za dnia relaksować się na łonie natury, a wieczorem bawić się w miejskiej dyskotece. Jednym z tego typu miast jest Szklarska Poręba, perła Karkonoszy.

krajobraz Szklarska Poręba

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to miasto całkiem na uboczu, lecz bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie turystów. Jest ciekawa alternatywą dla wiecznie przeludnionego Karpacza, najpopularniejszego w tym regionie, a przez co najtrudniej znaleźć w nim zakwaterowanie. Z drugiej strony każdy hotel w Szklarskiej Porębie zawsze posiada parę wolnych stancji, dlatego tez nie powinniśmy bać się, że nie będziemy mieli miejsca do spania. Jest to miasto szczególnie ukochane przez starsze osoby i małżeństwa z malutkimi potomkami – zimą na stokach nie ma wielkich tłumów, przez co są tam lepsze warunki do jazdy na snowboardzie i mniejsza szansa na zderzenie się z innym sportowcem. Z kolei wiosną i wczesnym latem, pensjonaty i każdy hotel w Szklarskiej Porębie wypełniony jest przez grupy licealistów i gimnazjalistów, zwiedzających te rejony w ramach wycieczek szkolnych.

Czy podoba Ci się prezentowany tekst? Jeśli tak, to przeczytaj ponadto szczegóły w serwisie kuba last minute, ponieważ one także mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.

Jeśli pragniesz w atrakcyjnej cenie spędzić miły czas wraz z rodziną i to w dodatku blisko Wrocławia, to miasteczko będzie najciekawsze. Wystarczy wpisać w przeglądarkę on line zdanie „szklarska poręba hotele” i opłacić pokój w najdogodniejszym położeniu. Potem musimy jedynie spakować bagaże, wskoczyć do samochodu lub pociągu i po trzech godzinach jesteśmy na miejscu.

góry

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Czeka na nas tutaj sporo atrakcji. Wyciągi górskie zabiorą nas w ciekawą podróż na odległe stoki Karkonoszy, a jeśli jesteśmy wytrwałymi piechurami, możemy udać się tam trasą turystyczną o wybranym stopniu trudności. W Szklarskiej Porębie napotkamy dużo restauracji, gdzie zamówimy przepyszne obiady i kolacje. Wieczorami warto pograć w kręgle lub koszykówkę oraz pobawić się na dyskotece. Jeżeli dysponujemy skromnymi funduszami, Szklarska Poręba okaże się najekonomiczniejszym rozwiązaniem. Jest bardzo blisko Wrocławia, stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla sąsiedniego, drogiego Karpacza, a co najlepsze – nie da się tam nudzić! – więcej na