Firmy szukają rozmaitych rozwiązań, które pozwolą im na dłużej utrzymać się na rynku. Jednym z nich jest wynajem pracowników z za granicy będących tanią siłą roboczą

Dzisiejszy rynek zatrudnienia wymusza na pracownikach większą elastyczność. łączy się ona z gotowością ciągłego dokształcania się i rozwijania, a także dopasowania do zmieniających się warunków otoczenia zatrudnienia. Taka sama elastyczność dotyczy również innej strony, a więc pracodawcy, choć jej przesłanki zdają się zostać całkowicie inne.

firma - marina
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesne przedsiębiorstwa muszą wykazywać się dużą elastycznością między innymi ze powodu na wielka konkurencyjność – odkryj więcej tu. Może zostać ona związana lub (zobacz zobacz by porównać) ze stosowaniem współczesnych rozwiązań, albo z zastosowaniem szybkiego i sprawnego sprzętu, lub zestawiać wszelkie takie wspomniane możliwość. By nie pozostać w tyle firma powinien poszukiwać tych rozwiązań, które pozwolą jej utrzymać mniej więcej taki samodzielnie poziom oferowanych usług, a jeszcze lepiej jeśli jest on znacznie wyższy. Jeśli jednak marka nie może pozwolić sobie na korzystanie z najnowocześniejszych technologii, ponieważ zdecydowanie ograniczają ją pieniądze, zobligowana jest poszukiwać pozostałych rozwiązań, które pozwolą jej uzyskać zamierzony cel i jak najdłużej utrzymać się na rynku.
billboard
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często wtedy odpowiednich rozwiązań szuka się w zasobach, jakie stanowi czynnik ludzki i zwykle też wiąże się to ze zmniejszeniem pensji lub – zobacz i porównaj – ograniczeniem kosztów zarówno, aby przy niczym najmniejszym nakładzie finansowym ta sama praca tak lub odmiennie została wykonana. Toteż znacznie popularniejszym wyjściem staje się chociażby zatrudnianie podwładnych z za granicy, jacy będą gotowi działać za minimalną stawkę, jaka w zestawieniu z pensją w ich własnym kraju i tak okazuje się względnie ciekawa. Stąd też Anglik ochoczo zatrudni Polaka, u którego a z kolei pracownik z ukrainy będzie mile widziany.

Wynajem pracowników, jacy będą gotowi pracować za minimalną stawkę nie będzie oczywiście nowością, ale został wyraźnie spopularyzowany z chwilą, gdy pojawiły się jak grzyby po deszczu różnego rodzaju agencje zatrudnienia, które w ramach outsourcingu gwarantowały i nadal gwarantują tanią siłę roboczą.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*