Gdzie pozyskać patent sternika motorowodnego?

By móc zgodnie z polskim prawem prowadzić jacht motorowodny, musimy posiadać właściwy patent. Dokument taki dostaje się po przejściu stosownego instruktażu oraz zdaniu egzaminu.

Buty na lato, espadryle
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Kurs (sprawdź tu) motorowodny można po skończeniu 14. roku życia. Patent uprawnia do prowadzenia żaglówek motorowych bez albo z dodatkowym napędem mechanicznym po śródlądowych wodach, a również po wodach morskich wewnętrznych. A gdzie go pozyskać i z jakimi wydatkami się to wiąże?
spodenki
Autor: Jan Bommes
Źródło: http://www.flickr.com
Ażeby móc bez kłopotu zdać egzamin na patent, należy na początek przejść stosowny kurs, na jakim przyswoimy sobie wiedzę powiązaną z: wytycznymi sterowania jachtami motorowymi, regułami poruszania się akwenach wodnych a także wszystkimi innymi niebezcelowymi tematami. Kurs (zobacz https://www.super-edu.pl/korepetycje/biologia/lodz) taki odbyć można – zależnie od możliwości jak też preferencji – w trybie stacjonarnym bądź też na cyklicznie prowadzonych kursach. Więcej info o kurs motorowodny.
sportowcy
Źródło: http://www.flickr.com
Dla nieletnich najlepszym miejscem na zdobycie patentu może być dla przykładu obóz żeglarski, aranżowany chociażby na Mazurach, jaki pomoże skrupulatnie i szybko zaznajomić ze wszystkimi zagadnieniami i od razu podejść do egzaminu. Kursy takie organizowane są przez wiele klubów sportowych albo wodnych. Koszty kursów są zróżnicowane – wszystko zależy od zakresu kursu, okresu trwania, czy lokalizacji. Dobrze jest jednakże, wybierając szkolenie dla siebie albo dla swego nastoletniego dziecka, przyjrzeć się dobrze jednostce go organizującej.

Idzie o to, ażeby mieć pełne przekonanie, iż zajęcia są prowadzone sumiennie jak też z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Coraz więcej ludzi decyduje się dziś na kupno jachtu – dowiedz się więcej: , dlatego podobne kursy zyskują na wziętości.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*