Kiedy jechać do Tajlandii? Liczymy na śliczną pogodę, nie chcemy podróżować w porę deszczową

Nie jest tajemnicą, że ładna aura i atrakcyjna cena należą do kardynalnych wymogów udanych wczasów. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się do Tajlandii, w taki sposób by radosny nastrój jak też zawartość portfela nie spłynęły nam wraz z deszczem.

Tajlandia kiedy jechać? Na pewno nie w deszczową porę.

Ta ważna witryna (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Turcja) jest przygotowana dla miłośników opisywanej problematyki. Jeśli zaliczasz się do nich, to kliknij na tego typu link.

Jak już na pewno wiemy, w Tajlandii rozróżnia się trzy główne pory roku . Deszczowa pora rozpoczyna się na ogół na przełomie maja i czerwca, zaś trwa do połowy października. Nie należy przesadnie jej demonizować, bo nie wszędzie przebiega ona podobnie.

Czy praktyczna propozycja (https://entrevilles.pl/wesele-sopot/) może mieć użyteczne dane? Oczywiście, że tak! Sprawdź, klikając w link i przeczytaj informacje odnośnie omawianego zagadnienia.

Na wybrzeżu Andamańskim pada tak niezwykle obficie, że ogromnie wiele turystycznych ośrodków jest wówczas zamkniętych, jednak w drugich częściach państwa do końca lipca pada zwykle rzadko – co 2 dni, z reguły po południu lub nocą. Pora deszczowa jest odpowiednim czasem na eskapadę dla osób chcących ustrzec się sezonowego natłoku obieżyświatów oraz zawyżonych z tejże przyczyny cen. Powinna zadowolić też osoby doceniające uroki krajobrazu, tj.: wszędobylska soczysta zieleń, zatopione ryżowe pola jak też świeżo kwitnące drzewa.

portret - wakacje

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie najodpowiedniejszym okresem na wyjazd do Tajlandii jest pora sucha, często określana nazwą „chłodnej”. W rzeczywistości, tę trwającą od listopada do początku lutego porę roku, charakteryzuje najpiękniejsza aura oraz optymalne temperatury 28-32ºC . Warto jednak zabrać z sobą ciepły sweter, bowiem na przykład w górzystych obszarach północy, temperatura może się nieoczekiwanie obniżać wieczorem. W listopadzie jak też grudniu mogą też wystąpić okazjonalne opady (wakacje na Kubie).

Będzie to najlepszy czas na oglądanie zabytków Tajlandii, ponieważ jest ono mniej wyczerpujące przy w miarę znośnym skwarze. Na wakacyjne wyprawy rekomendowana jest również Kuba wycieczki takowe proponuje dzisiaj większość biur podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*