Kiedy jechać do Tajlandii? Liczymy na śliczną pogodę, nie chcemy podróżować w porę deszczową

Nie jest tajemnicą, że ładna aura i atrakcyjna cena należą do kardynalnych wymogów udanych wczasów. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się do Tajlandii, w taki sposób by radosny nastrój jak też zawartość portfela nie spłynęły nam wraz z deszczem.

Tajlandia kiedy jechać? Na pewno nie w deszczową porę.

Ta ważna witryna (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Turcja) jest przygotowana dla miłośników opisywanej problematyki. Jeśli zaliczasz się do nich, to kliknij na tego typu link.

Jak już na pewno wiemy, w Tajlandii rozróżnia się trzy główne pory roku . Deszczowa pora rozpoczyna się na ogół na przełomie maja i czerwca, zaś trwa do połowy października. Nie należy przesadnie jej demonizować, bo nie wszędzie przebiega ona podobnie.

Czy praktyczna propozycja (https://entrevilles.pl/wesele-sopot/) może mieć użyteczne dane? Oczywiście, że tak! Sprawdź, klikając w link i przeczytaj informacje odnośnie omawianego zagadnienia.

Na wybrzeżu Andamańskim pada tak niezwykle obficie, że ogromnie wiele turystycznych ośrodków jest wówczas zamkniętych, jednak w drugich częściach państwa do końca lipca pada zwykle rzadko – co 2 dni, z reguły po południu lub nocą. Pora deszczowa jest odpowiednim czasem na eskapadę dla osób chcących ustrzec się sezonowego natłoku obieżyświatów oraz zawyżonych z tejże przyczyny cen. Powinna zadowolić też osoby doceniające uroki krajobrazu, tj.: wszędobylska soczysta zieleń, zatopione ryżowe pola jak też świeżo kwitnące drzewa.

portret - wakacje

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie najodpowiedniejszym okresem na wyjazd do Tajlandii jest pora sucha, często określana nazwą „chłodnej”. W rzeczywistości, tę trwającą od listopada do początku lutego porę roku, charakteryzuje najpiękniejsza aura oraz optymalne temperatury 28-32ºC . Warto jednak zabrać z sobą ciepły sweter, bowiem na przykład w górzystych obszarach północy, temperatura może się nieoczekiwanie obniżać wieczorem. W listopadzie jak też grudniu mogą też wystąpić okazjonalne opady (wakacje na Kubie).

Będzie to najlepszy czas na oglądanie zabytków Tajlandii, ponieważ jest ono mniej wyczerpujące przy w miarę znośnym skwarze. Na wakacyjne wyprawy rekomendowana jest również Kuba wycieczki takowe proponuje dzisiaj większość biur podróży.