Poszukujesz interesującego miejsca na krótki urlop? To może na Dolny Śląsk, do Legnicy? Zobacz, co oferuje Legnica

Mamy dużo możliwości, żeby przyjemnie spędzić wolny czas. Z reguły w tego rodzaju chwili planujemy interesujący relaks lub znaczna dozę lenistwa, czyli albo gdzieś wyjeżdżamy, by pochodzić, albo zostajemy w domu i nic nie robimy. To w jakiej grupie jesteś jest zależne od kilku wyznaczników, niemniej bez wątpienia warto aktywnie spędzać czas. Nieważne gdzie i jak, bo w każdym miejscu można poczuć się naprawdę miło.

pokój hotelowy

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc chcesz zaplanować wolny czas i próbujesz znaleźć ciekawego miejsca, lub chcesz coś dobrego zjeść to restauracja Legnica jest świetną opcją: kliknij i zobacz dokładnie ofertę. Co wiemy o przeszłości Legnicy? Ze względu na bliskość osad celtyckich, którebyły się na równinie niedaleko Ślęzy, Legnicę musimy możemy wziąć za dziedziczkę osady Lugidunum. Jest ona potwierdzona przez źródła rzymskie, została założona zaś na rozlewiskach Kaczawy. Pierwsze zawarte w dokumentach oznaki osiedlania się Słowian na terenie Legnicy znane są z ósmego wieku. W ówczesnym bowiem momencie historycznym Legnica była centralnym grodem plemienia Trzebowian. Badania udowadniają, iż w czasach królowania Mieszka I założono tu nowy gród, który miał formę tak nazwanego „grodu piastowskiego”. W 1248 roku miasto stało się stolicą Księstwa Legnickiego. Lokacja na prawie magdeburskim spowodowała, że już około 1264 roku postanowiono rozbudowywać miasto. Miasto ulokowało się też na skrzyżowaniu szlaków handlowych z Niemiec, przez Wrocław, Kraków, aż do Kijowa.

Ważne jest to, że dane, które posiada ta strona, Cię olśniły. Wejdź więc na odnośnik i przeczytaj szczegóły opisywane materiały.

To sprawiło, że nastąpił rozwój handlu i rzemiosła. W średniowieczu czerpano również zyski z wydobywania złota w kopalni w Mikołajowicach.

restauracja

Autor: Mark Mrwizard
Źródło: http://www.flickr.com

Po wojnie Legnica pojawiła się na mocy ustaleń konferencji poczdamskiej w granicach naszego kraju. Jeszcze w maju 1945 Legnica doznała wielu strat, a efekty tego są nawet do dzisiaj widzialne, w niektórych miejscach. Dzięki dobrze zakonserwowanym poniemieckim budynkom wojskowym w mieście były garnizony Wojska Polskiego oraz Północna Grupa Wojsk Armii Radzieckiej. Dziś Legnica to prężnie prosperujące miasto, a jednocześnie punkt mnóstwa wypraw, spotkań i konferencji. Miasteczko ma mnóstwo zalet, przede wszystkim jest nią to, że nie jest przytłaczające, jak wielkie miasto. Jest tu jednak ogromna baza noclegowa czyli komfortowe noclegi Legnica takie jak: .

Zobacz więcej na mapie: