Zobacz zabytkowe miasteczka w Polsce

Polska jest znana na arenie międzynarodowej ze wspaniałej, zabytkowej architektury. Turyści z zachodu z chęcią odwiedzają miejscowości pełne architektonicznych pereł, do tego rodzaju miejsc można zaliczyć na przykład Kraków ze znanym na cały świat zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego pięknymi kościołami i wielkim rynkiem czy Toruń, w którym można obejrzeć cenione na całym świecie stare miasto. Wszystkie te miasta, są jednak jednymi z największych na terenie kraju. Dużo wspaniałych zabytków architektonicznych jest w małych miejscowościach, znajdujących się gdzieś w zakątkach Polski.

Wschodnia Polska jest najpiękniejsza
ratusz
Autor: lumiere

Największą liczbę tego typu miejscowości znaleźć można we wschodniej części Polski, gdzie dochodziły do głosu wpływy wywodzące się z wielu kultur. Warte wymienienia są chociaż trzy: Kazimierz Dolny, Sandomierz i Bukowina Tatrzańska. Sandomierz jest od pewnego czasu znany telewidzom z serialu „Ojciec Mateusz”, w którym to Telewizja Polska – eccoholiday.com/dojazd-wlasny/polska/ – przyczynia się do promowania piękna tego miejsca.

Jeśli zafascynował Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www noclegi sarbsk a tam oczekują na Ciebie wiadomości godne uwagi. Sprawdź je – będziesz niesamowicie zadowolony.

O Kazimierzu śpiewał także Marek Grechuta w utworze „Jak perła między wzgórzami”, Grechuta wspomina tam wizytę na kazimierskim rynku, gdzie stoją urokliwe budynki. Ich charakterystyczny urok wynika z materiału, z którego są skonstruowane. Miękki, prosty w obróbce wapień był powodem, dla którego renesansowi budowniczowie z Kazimierza prześcigali się w dekorowaniu kamienic. W wielu z tego rodzaju kamienic oferowane są noclegi. Kazimierz jest znany też ze spichlerzy, które są równie bogato dekorowane.

Górska architekturaGórskie domy z drewna ze spadzistymi dachami to typowa polska architektura w miejscowościach w pobliżu gór. Komu jednak znudziło się zatłoczone Zakopane, pełne tandetnych stoisk z upominkami, musi obowiązkowo odwiedzić Bukowinę Tatrzańską. To bardzo mała wieś na Podhalu, leżąca w sąsiedztwie gór. To również miejscowość, w której występuje największa ilość drewnianych budowli. Wiele z nich to ośrodki wczasowe, oferujące odwiedzającym noclegi. Bukowina Tatrzańska to z pewnością jedna z najpiękniejszych miejscowości w Polsce, skąd masyw Tatr prezentuje się jeszcze bardziej okazale.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*