Gotówka

Jak postępują firmy windykacyjne? Sprawy dłużników i odzyskiwanie nieuregulowanych płatności.

Bardzo często firmy, które domagają się od swoich partnerów biznesowych opłacenia zalegających płatności, starają się to zrobić we własnym zakresie. Na początku wysyłają monit i kierują do kontrahentów wezwania do zapłaty, ale gdy wszystkie te działania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu a należności nadal pozostają wysokie, ostatecznie zlecają firmie zewnętrznej odzyskanie zaległych opłat.
Czytaj więcej
faktoring koszt

Z jakich dwóch głównych warunków składa się koszt faktoringu?

Jak rozumie wszelkie dziecko, jednym z siedmiu grzechów głównych jest pycha. W obecnych czasach przejawy jej aktywności można by śledzić na każdym etapie. Większa część osób chce jeszcze to nowszych przedmiotów: samochodu, pralki, odkurzacza czy telefonu komórkowego.
Czasem na takowe sprawunki zaciągany jest kredyt, który należy oczywiście terminowo spłacić.
Czytaj więcej
SPA

Jak najbardziej komfortowo odpocząć? Jakie są sposoby? Czy spa to faktycznie jedna z lepszych opcji?

Określenie SPA wzięła się od łacińskiej sentencji, która w wolnym tłumaczeniu definiuje “zdrowie dzięki wodzie”. Tego typu wykrycie zbawiennego oddziaływania wody na nasz komfort, jakie jest najbardziej ważną składową filozofii SPA, nie było odkryte z dnia na dzień. Już w starożytności kąpiel była koniecznym elementem codzienności, a następnie stała się rzeczywiście rytuałem o wyjątkowym znaczeniu, również religijnym.
Czytaj więcej
notowania gieldowe

Co należy jest obecnie wiedzieć na temat giełdy oraz terminologi z nią powiązanej

Coraz więcej ludzi poszukuje teraz sposobów, żeby zarobić dobre pieniądze. Sporo z nich szuka zwykle swojego szczęścia chociażby na giełdzie. Aby jednak móc liczyć na dochód z giełdy należy najpierw opanować niełatwy język, bez którego niełatwo sobie poradzić z zasadami takiego typu gry. Kurs akcji, kurs giełdowy, podaż – wszelkie z takich terminów dobrze jest teraz opanować, a również być świadomym jak funkcjonują one w praktyce.
Czytaj więcej
praca

Biura rachunkowe na terenie Malborka – a więc, „nie jest nas tak malutko, jak się wydaje”!

Jak z pewnością wielu spośród Was wie – i chodzi tu zarazem o osoby mieszkające jak i przejezdne – iż miasteczko Malbork, nie bywa zbyt dużym miasteczkiem, pomimo że jego historia jest niewiarygodnie znacząca, nie wspominając już o bogactwie owej natury historycznej w formie między innymi zamku krzyżackiego, który to jest równocześnie najbardziej ważnym miejscem w owym miasteczku.
Czytaj więcej
1 2