Księgowość

Jak sprawnie rozliczyć się ze skarbówką?

Końcem roku wszyscy zaczynają myśleć o tym, że będzie trzeba rozliczyć własne przychody w urzędzie skarbowym. Niektórzy z nas rozliczają się na własną rękę, za pomocą specjalnego programu ułatwiającego wypełnienie formularza. Pozostali (ja także), wolą zlecić to zadanie fachowcom. Z tego powodu co roku w styczniu korzystając z komputera wbijają w wyszukiwarkę hasło: usługi księgowe. Mamy wtenczas pewność, że zeznanie podatkowe będzie należycie wypełnione, i prędko uzyskamy należny zwrot podatków.
Czytaj więcej
domki

Mazury i Kaszuby – miejsca idealne na relaks bez względu na porę roku – sprawdź, jak spędzić tam czas

Jeżeli marzy nam się odpoczynek wśród wzgórz, rzek, jezior, w miejscu, w którym na wyciągnięcie ręki mamy morze, wydmy, a także bory i lasy pełne pachnących sosen, jeżeli zamierzamy mieć do dyspozycji piaszczyste plaże i wysokie klify, wybierzmy na miejsce naszego urlopu Kaszuby. Z kolei Mazury to region znajdujący się w miejscu, w którym ścierają się wpływy klimatu morskiego i kontynentalnego. Jest to rewelacyjne miejsce dla osób lubiących ciszę i spokój, żeglowanie i biwakowanie nad brzegami zachwycających swoją urodą mazurskich jezior wśród zapewniających przyjemny cień lasów. Mazury to również jedna z najzimniejszych części naszego kraju.
Czytaj więcej
Wyjazd narciarski

Już dzisiaj zacznij organizować wyjazd na narty na nadchodzącą zimę!

Obecnie wiele ludzi zaczyna prowadzić aktywny tryb życia. lubiana jest jazda na rowerze, nordic walking , a także siatkówka. Dużo osób w podeszłym wieku codziennie wybiera się na poranny jogging albo na zajęcia dla seniorów. Jest to niezwykle relewantne, ponieważ dzisiaj multum ludzi spędza długie godziny przy notebooku w pozycji siedzącej. Nie możemy bagatelizować aktywności fizycznej, bo tylko dzięki niej utrzymamy wigor przez długie lata.
Czytaj więcej
firma

Parę porad dla osób zaczynających szukanie nowego zajęcia, zalety serwisów internetowych z propozycjami pracy.

Jeśli ktoś zadowolony nie będzie z dotychczas wykonywanej pracy, czy to z powodu wynagrodzenia czy innych okoliczności, to może pomyśleć o jej zmianie. Co prawda po iluś latach pracy w jednej firmie taka decyzja na pewno nie będzie łatwa do podjęcia, jednak w którymś momencie zawodowej kariery warto ją rozważyć. A szukanie nowego zajęcia, czy to jako doświadczony pracownik, czy świeżo po ukończeniu nauki, najlepiej rozpocząć od przeglądania internetowych serwisów, w których prezentowane są propozycje. To właśnie internet jest aktualnie najważniejszym źródłem nowych ogłoszeń, zwłaszcza że serwisy zajmujące się pośrednictwem funkcjonują bardzo prężnie. Dla osób szukających nowej pracy są one zupełnie darmowe, chociaż najczęściej będzie trzeba otworzyć w nich konto. Konieczne to nie będzie, lecz daje dużo korzyści. Między innymi ustawić można system informowania o nowych propozycjach, jeśli więc w serwisie pojawią się nowe oferty pracy telemarketer, to automatycznie na następny dzień otrzyma o tym wiadomość Oferty pracy dla telemarketerów.
Czytaj więcej
Hotel

Gdzie szukać niedrogich kwater naa urlop? Poradnik

Sezon urlopowy zbliża się ogromnymi krokami. Macie już zaprojektowane wakacyjne wojaże? Wyruszacie z biurem podróży czy może sami? Jeżeli wybieracie tę drugą opcję, to koniecznie przeczytajcie o tym, gdzie powinno się szukać tanich noclegów. Koszta zakwaterowania zwykle pochłaniają największą część budżetu określonego na urlop. Na szczęście są jednak metody, by trochę funduszy zostało nam w portfelu. Mam dla Was nieco propozycji.
Czytaj więcej
1 2