dom

podatki

On-line możliwości dotyczące podatków

Ministerstwo Finansów pomaga współczesnym podatnikom. Dzięki Internetowi możemy w bardzo prosty sposób rozliczyć się z państwem. Wystarczy zerknąć na portal podatkowy i tam wypełnić swoje zeznanie podatkowe. Co istotne po części nasz PIT będzie już uzupełniony. A to znaczy, że czas ogarniania uzupełniania całej deklaracji będzie trwał krócej. Jeśli do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji korzystać z portalu podatkowego, to należy to odmienić.
Czytaj więcej
koń i dziecko

Półkolonie konne to niesamowita oferta

Gdzie posłać potomstwo na wakacje?

Kiedy pragniemy, aby potomstwo uczyło się troszeczkę samodzielności oraz miało także wakacje bez rodziców, to z pewnością powinniśmy się zastanowić, w jakie miejsce je posłać. Czy muszą to być półkolonie, czy kolonie, a też w jakiej tematyce mają być zachowane, tak abyśmy posiadali pewność, że będą podobać się one dziecku oraz że będzie je wspominać z satysfakcją.

Czytaj więcej
biuro w domu

Gra na giełdzie – podpowiadamy jak szukać informacji i czytać dane dotyczące kursów walut?

Współcześnie funkcjonuje wiele walut, jakimi posługują się mieszkające w danych krajach osoby.. Jeżeli chcemy zacząć grać na giełdzie musimy orientować się od czego zależą kursy walut oraz jak czytać dane dotyczące tych kursów.
Orientacja w kursach walut przydaje się osobom często podróżujących i wyjeżdżającym w delegacje. Kursami walut powinny się też interesować osoby, które albo mają kredyty w obcej walucie, mają kredyty w obcej walucie, albo planują takie zobowiązanie zaciągnąć. Ale jeśli pragniemy zacząć grać na giełdzie musimy szerzej poznać konkretne zależności jakie panują w tej branży. Zatem od czego faktycznie uzależnione są kursy walut? Tak naprawdę od całkiem sporej ilości czynników. Głównie od tego, w jakiej sytuacji gospodarczej jest współcześnie konkretny kraj, jak wiele osób się do niego wybiera oraz od popularności waluty – bardzo pomocna strona, warto zajrzeć. Informacje dotyczące na przykład kursu funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego bez najmniejszego problemu znajdziemy pod skrótem gbp/usd. Na początku zatem powinniśmy nauczyć się skrótów walut, które funkcjonują na giełdzie.
Zarówno poszukując wiadomości o notowaniach kursu wymienionego funta do dolara, jak też dla usd/jpy, a więc dolara do jena japońskiego, i podobnie dla pozostałych notowań, w internecie bez problemu odnajdziemy dane nie tylko dotyczące dzisiejszego kursu, ale również na temat między ceny oraz stopy zwrotu – www.comparic.pl/category/analizy/analiza-techniczna-usdjpy/. A zatem każdy kto ma zamiar grać na giełdzie albo z innych przyczyn powinien się interesować kursami walut, musi posiadać wiedzę co znaczą poszczególne dane. W teorii portfelowej stosuje się zarówno miary bezwzględne jak i względne. Najczęściej przyjmowanymi zmiennymi są cena, czyli wartość, oznaczana jako P i stopa zwrotu, oznaczona R. Cena podawana jest oczywiście w jednostkach pieniężnych, natomiast stopa zwrotu opisywana jest w procentach. Zarówno ceny jak też stopy zwrotu mają związek z ryzykiem, z którym mamy do czynienia między innymi grają na giełdzie. Im większe zmiany stopy zwrotu lub ceny, tym większe ryzyko. Jak oblicza się stopę zwrotu? Stopę zwrotu określa się poprzez odniesienie wielkości zysku do zaangażowanego kapitału.
Czytaj więcej