góry

sklep górski

Dla entuzjastów wspinaczki górskiej niewątpliwie istotny jest dobry ekwipunek

Chodzenie po górzystych szlakach jest pasją wielu ludzi. Szczególnie latem można napotkać sporo podróżników, którzy przemierzają górskie pasma i z zapałem zmierzają na szczyty. Nie trudno jednakże jest rozróżnić rzeczywistego hobbystę od wakacyjnego łazika. W tym przypadku stosowny sprzęt jest najważniejszy dla miłośnika. Jak wiadomo sport ten bywa ryzykowny zwłaszcza w wysokich masywach.
Czytaj więcej
koc

Produkty priorytetowe na płaszczyźnie wycieczek w trudniejsze partie gór

Gdy ktoś często decyduje się na wyprawę w góry, z pewnością jest świadomy, jak ważne jest zapakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy. To przede wszystkim od tej kwestii jest zależne nasze bezpieczeństwo, i z tego względu zawsze trzeba upewnić się, że zabraliśmy je ze sobą. Warto także pamiętać o tym, aby zdecydować się na kupno profesjonalnego sprzętu, który będzie charakteryzował się najwyższą jakością.
Czytaj więcej
w ośrodku SPA

Spa, podaruj sobie odrobinę luksusu

Stres, stałe rozdrażnienie związane z pracą i obowiązkami przyczynia się do tego, że w dni powszednie niełatwo ”łapiemy oddech”. Naszemu ciału i duszy należy się urlop. I to taki, w trakcie którego zadbamy o swój wygląd i formę psychiczną. Odprężające SPA to rozwiązanie wymarzone. Bez względu na co się zdecydujemy: korzystanie z zabiegów odchudzających, odżywczych lub oczyszczających skórę – rezultaty pozytywnie nas zaskoczą.
Czytaj więcej
Nysa

Zobacz zabytkowe miasteczka w Polsce

Polska jest znana za granicą z przepięknej, zabytkowej architektury. Zachodni turyści z chęcią oglądają miasta niezwykłe pod względem architektonicznym, do tego rodzaju miejsc należy chociażby Kraków ze znanym na cały świat zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego pięknymi kościołami i wspaniałym rynkiem czy Toruń, gdzie można obejrzeć cenione na całym świecie stare miasto. Wszystkie wymienione miasta, są jednak jednymi z najbardziej rozległych w Polsce. Dużo pięknych okazów architektury znajduje się w małych miejscowościach, znajdujących się gdzieś w zakątkach Polski.
Czytaj więcej
wyjazd

W jaki sposób zaplanować rewelacyjny wyjazd?

Dla większości ludzi wypad w obojętnie jakie miejsce to niewątpliwa przyjemność. W końcu nieraz na co dzień nasze bytowanie jest raczej nieciekawe. Chodzimy do jednej pracy, realizujemy podobne obowiązki, spotykamy tych samych ludzi, przebywamy w tych samych miejscach. Jeśli więc chcemy trochę się oderwać od codzienności, coś odmienić, wnieść do swojego życia niewielki choć powiew świeżości – bezapelacyjnie warto gdzieś wyjechać. Gdzie? To już sprawa indywidualna. Każdy z nas ma przecież pod tym względem nieco inne gusty. Niektórzy z nas lubią podróże po kraju, inni zagraniczne.
Czytaj więcej
góry

Jakie akcesoria jesteśmy zobowiązani obowiązkowo zabrać ze sobą na wyprawę górską?

Nie da się zanegować zjawiska, że aktywny odpoczynek jest doskonałą formą rozrywki, dzięki jakiej będziemy w stanie wpłynąć na stan naszego ducha, ale i zarazem ciała. W skonfrontowaniu do oglądania przez długotrwałe godziny telewizji takie rozwiązanie jest wyraźnie w wyższym stopniu korzystniejsze. Powinno się w tej sytuacji przyznać, że nasze aktywne postacie wypoczynku przyjmują współcześnie wyjątkowo różnorodne formy.
Czytaj więcej
góry

Wycieczki górskie – niebezpieczna pasja

Bardzo wiele osób żywi duży sentyment do gór. Co prawda, wycieczki górskie mogą być bezpieczne, gdy chodzimy po dobrze oznaczonych szlakach, niemniej nie brakuje także śmiałków, którzy planują zdobywać strome szczyty nawet pomimo ostrzeżeń ze strony ratowników górskich. Wielu ludzi traktuje górskie wycieczki, jako doskonałą rozrywkę, zwłaszcza w lecie. Czym jednakże różni się wyposażenie turysty górskiego latem od tego, jakie jest potrzebne na zimową wycieczkę?
Czytaj więcej