góry

Nysa

Zobacz zabytkowe miasteczka w Polsce

Polska jest znana za granicą z przepięknej, bogatej w zabytki architektury. Zachodni turyści z chęcią oglądają miasta niezwykłe pod względem architektonicznym, do takich miast zalicza się chociażby Kraków ze słynnym na całym świecie zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego wspaniałą architekturą sakralną i wspaniałym rynkiem czy Toruń, w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO zespół staromiejski. Wszystkie te miasta, są jednak jednymi z największych na terenie kraju. Wiele pięknych okazów architektury znajduje się w niewielkich miejscowościach, ukrytych gdzieś w zakątkach kraju.
Czytaj więcej
wyjazd

W jaki sposób zaplanować rewelacyjny wyjazd?

Dla większości ludzi wypad w obojętnie jakie miejsce to niewątpliwa przyjemność. W końcu nieraz na co dzień nasze bytowanie jest raczej nieciekawe. Chodzimy do jednej pracy, realizujemy podobne obowiązki, spotykamy tych samych ludzi, przebywamy w tych samych miejscach. Jeśli więc chcemy trochę się oderwać od codzienności, coś odmienić, wnieść do swojego życia niewielki choć powiew świeżości – bezapelacyjnie warto gdzieś wyjechać. Gdzie? To już sprawa indywidualna. Każdy z nas ma przecież pod tym względem nieco inne gusty. Niektórzy z nas lubią podróże po kraju, inni zagraniczne.
Czytaj więcej
góry

Jakie akcesoria jesteśmy zobowiązani obowiązkowo zabrać ze sobą na wyprawę górską?

Nie da się zanegować zjawiska, że aktywny odpoczynek jest doskonałą formą rozrywki, dzięki jakiej będziemy w stanie wpłynąć na stan naszego ducha, ale i zarazem ciała. W skonfrontowaniu do oglądania przez długotrwałe godziny telewizji takie rozwiązanie jest wyraźnie w wyższym stopniu korzystniejsze. Powinno się w tej sytuacji przyznać, że nasze aktywne postacie wypoczynku przyjmują współcześnie wyjątkowo różnorodne formy.
Czytaj więcej
góry

Wycieczki górskie – niebezpieczna pasja

Bardzo wiele osób żywi duży sentyment do gór. Co prawda, wycieczki górskie mogą być bezpieczne, gdy chodzimy po dobrze oznaczonych szlakach, niemniej nie brakuje także śmiałków, którzy planują zdobywać strome szczyty nawet pomimo ostrzeżeń ze strony ratowników górskich. Wielu ludzi traktuje górskie wycieczki, jako doskonałą rozrywkę, zwłaszcza w lecie. Czym jednakże różni się wyposażenie turysty górskiego latem od tego, jakie jest potrzebne na zimową wycieczkę?
Czytaj więcej
w ośrodku SPA

Spa, podaruj sobie odrobinę luksusu

Stres, ciągłe rozdrażnienie związane z pracą i obowiązkami powoduje, iż na co dzień trudno nam się zrelaksować. Naszemu ciału i duszy należy się czas wytchnienia. I to taki, podczas którego zadbamy o swój wygląd i kondycję psychiczną. Relaksujące SPA to rozwiązanie najlepsze. Bez względu na to co wybierzemy: korzystanie z zabiegów odchudzających, odżywczych lub nawilżających skórę – skutki pozytywnie nas zaskoczą.
Czytaj więcej
koc

Produkty priorytetowe na płaszczyźnie wycieczek w trudniejsze partie gór

Gdy ktoś co jakiś czas decyduje się na wyprawę w góry, bez wątpienia jest świadomy, jak ważne jest spakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. To właśnie od tej kwestii jest zależne nasze bezpieczeństwo, i z tego względu zawsze trzeba mieć pewność, że zabraliśmy je ze sobą. Warto także pamiętać o tym, by zdecydować się na zakup profesjonalnego sprzętu, który będzie cechował się najwyższą jakością.
Czytaj więcej
sklep górski

Dla entuzjastów wspinaczki górskiej niewątpliwie istotny jest dobry ekwipunek

Chodzenie po górzystych szlakach jest pasją wielu osób. Przede wszystkim latem można napotkać mnóstwo turystów, jacy przemierzają górskie pasma i z zapałem dążą na wierchy. Łatwo jednakże jest odróżnić rzeczywistego entuzjastę od wakacyjnego łazika. W tej sytuacji właściwy sprzęt jest kluczowy dla miłośnika. Jak wiadomo sport ten jest ryzykowny w szczególności w wysokich masywach.
Czytaj więcej