osoby starsze

Pochodzące z Polski opiekunki dla dzieci i ludzi w starszym wieku, które są coraz chętniej zatrudniane w Niemczech.

Coraz więcej Polaków zdecydowanych jest na zatrudnienie poza granicami kraju, i to nie wyłącznie w zakresie pracy fizycznej. Jest to związane z tym, iż wiedzą oni, że głównie mogą oczekiwać na lepszą zapłatę. W dodatku, w Niemczech mają szansę podnosić swoje umiejętności i po powrocie do kraju pochwalić się prestiżowym zatrudnieniem.
Czytaj więcej
kredyt

Który kredyt dla firm wybrać?

Kiedy postanawiamy założyć firmę mamy świadomość, że nie zawsze będzie różowo. Liczymy na to, że mimo wszystko poradzimy sobie, bo przecież staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, a nawet więcej. Ale po jakimś czasie może się okazać, że brak nam gotówki, czasem na któryś rachunek, który musimy zapłacić, a bywa, że na jakieś konieczne do działania materiały. Nie możemy jednak się tym przejmować, bo tak jest niemalże w każdej firmie.
Czytaj więcej
podatki

On-line możliwości dotyczące podatków

Ministerstwo Finansów pomaga współczesnym podatnikom. Dzięki Internetowi możemy w bardzo prosty sposób rozliczyć się z państwem. Wystarczy zerknąć na portal podatkowy i tam wypełnić swoje zeznanie podatkowe. Co istotne po części nasz PIT będzie już uzupełniony. A to znaczy, że czas ogarniania uzupełniania całej deklaracji będzie trwał krócej. Jeśli do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji korzystać z portalu podatkowego, to należy to odmienić.
Czytaj więcej
centrum biznesowe

Dlaczego naprawdę należałoby korzystać z usług proponowanych przez centra biznesowe?

Czy wiesz, że niektóre firmy ukierunkowane są wyłącznie na świadczenie usług innym przedsiębiorcom? Przykładowo wykupują jakąś znaczną posiadłość, by na jej terenie stworzyć stanowiska, w jakich ich partnerzy biznesowi mogliby mieć siedziby swych spółek lub mogły wyłącznie korzystać z istniejącej w tamtym miejscu infrastruktury.
Takie centrum biznesowe może być przykładowo wybudowane w miejscu jakiejkolwiek starej fabryki albo zbudowane od tzw. zera.
Czytaj więcej
firma - obrazeczek

Co to jest NewConnect? W jaki sposób dostać się na ten rynek? Jakie formalności trzeba wypełnić?

NewConnect to rynek akcji, który jest dosyć alternatywny. Prowadzony jest przez Giełdę Papierów Wartościowych. Umożliwia finansowanie wydatków firmom dopiero co powstającym jak i firmom innowacyjnym działających już jakiś czas. Najczęstsze sektory NewConnect to nowe technologie w IT, elektronicznych mediach czy odnawialnych źródłach energii. W jaki sposób wejść na ten rynek?

Czytaj więcej
Praca doradcy podatkowego

Zbliża się koniec kwietnia, nie zapomnij zadeklarować PIT-a

Pierwszy kwartał każdego roku w naszym kraju to okres, kiedy wielu ludzi musi pomału zacząć dokonywanie deklaracji podatkowych. Gdyż każda jednostka, która w ubiegłym roku uzyskała jakiekolwiek przychody, powinna z nich się zadeklarować w urzędzie podatkowym. W tym celu musimy uzupełnić właściwy formularz, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło naszych dochodów. Najwięcej osób wypełnia druk numer 37, przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o prace, a także rencistów. Oto pare sposobów na prędkie uporanie się z tym obowiązkiem.
Czytaj więcej
ubzpieczenie

Czy trzeba posiadać ubezpieczenie turystyczne

Każdego lata setki tysięcy rodaków wyjeżdża za granicę naszego kraju, czy to na krótkie weekendy, czy może na długie, kilkunastodniowe wczasy. Zagraniczne wyjazdy cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza że koszty wycieczki w Turcji czy Tunezji niejednokrotnie będą znacznie niższe niż na naszym wybrzeżu, a przecież słońce i ciepła woda na południu Europy czy nad Morzem Czerwonym są zdecydowanie bardziej pewne. Pakując się na tego typu wyjazd bezwzględnie powinno się pamiętać o stroju kąpielowym, ręczniku i olejku na słońce, lecz koniecznie także trzeba szczegółowo przeglądnąć regulamin wycieczki i zorientować się, czy w zakupionym pakiecie znajdować się będzie ubezpieczenie turystyczne.
Czytaj więcej
portal podatkowy

Masz swoją działalność? Pomyśl o zadeklarowaniu podatku

Początkowy kwartał nowego roku to ciężki czas dla osób mających własne działalności. Gdyż wtenczas przychodzi pora na opłacenie podatków od ubiegłorocznych przychodów. Sporo przedsiębiorców bowiem opłaca je raz do roku, także jest to dla nich duży cios finansowy. Jeżeli sam prowadzisz swój osobisty interes, nie zapomnij żeby prawidłowo wykonać deklarację podatkową. Gdyż jeżeli ukryjemy dochody, nawet nienaumyślnie, w przypadku kontroli czeka nas spora grzywna.
Czytaj więcej
1 2 3 10