konstrukcje

Jakie możliwości będą w niewielkich miasteczkach, w jakich często występują kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia.

Wielu ludzi w pewnej chwili może dojść do takiego etapu w życiu, że rozpoczyna szukanie nowej pracy. Przyczyny takiej decyzji mogą być różnorodne. Niektórym przestaje pasować dotychczasowa organizacja w firmie, nowi koledzy czy przełożeni. Inni stają w miejscu z rozwojem zawodowym i do zmiany stanowiska motywują ich przyszłe wyzwania. Jednak największa ilość osób, które się decydują na podjęcie takiego kroku, działa z pobudek finansowych, czyli po prostu zamierza lepiej zarabiać. I jeśli mają możliwości na to, aby swoje oczekiwania spełnić, to zwyczajnie przechodzą do działania.
Czytaj więcej
finanse

Rynek NewConnect oraz start-up – sposoby na finansowanie projektów

W dwudziestym pierwszym wieku można znaleźć coraz więcej okazji, które pozwalają na znakomity zysk. Wymagana jest jednak wtedy znajomość niektórych ważnych realiów rynkowych. Obecnie wśród różnych konceptów na inwestycje rzeczywiście można się pogubić, niemniej zdecydowanie warto być z wiedzą ekonomiczną na bieżąco – można wówczas sporo zyskać.
Czytaj więcej
Praca doradcy podatkowego

Zbliża się koniec kwietnia, nie zapomnij zadeklarować PIT-a

Pierwszy kwartał każdego roku w Polsce to moment, kiedy wielu z nas musi powoli zacząć dokonywanie rozliczeń podatkowych. Bowiem każda jednostka, która w ubiegłym roku otrzymała jakiekolwiek przychody, musi z nich się rozliczyć w urzędzie skarbowym. W tym celu potrzebujemy uzupełnić właściwy formularz, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakiego typu było źródło naszych dochodów. Mnóstwo osób wybiera formularz numer 37, stworzony dla osób zatrudnionych na umowę o dzieło, a także rencistów. Oto pare sposobów na szybkie uporanie się z tym zadaniem.
Czytaj więcej
firma - obrazeczek

Co to jest NewConnect? W jaki sposób dostać się na ten rynek? Jakie formalności trzeba wypełnić?

NewConnect jest rynkiem akcji, który jest dosyć alternatywny. Zarządza nim Giełda Papierów Wartościowych. Umożliwia finansowanie wydatków firmom dopiero co powstającym jak i firmom innowacyjnym działających już jakiś czas. Często spotykane sektory na tym rynku to najnowsze technologie w IT, elektronicznych mediach czy alternatywnych źródłach energii. Jak wejść na ten rynek?

Czytaj więcej
1 2 3 9