w drodze

Turystyka w Polsce, czyli miejsca które musisz odwiedzić. Zobacz co radzą fachowcy

Nowe badania na temat turystów odwiedzających Polskę pokazują, że jest to kraj najchętniej odwiedzany przez obywateli państw sąsiednich – Niemiec, Czech, Ukrainy i tak dalej. Od czasu otwarcia granic, coraz częściej przyjeżdżają mieszkańcy dalej położonych krajów europejskich – Francji, Hiszpanii, lub Włoch. Kraj raczej rzadko zwiedzają osoby spoza kontynentu europejskiego.
Czytaj więcej
oświetlone miasto nocą

Co niezwykłego może zaoferować turystom Australia, w jakim terminie najlepiej udać się do tego pięknego kraju

Australia to najmniejszy kontynent na naszej planecie, co bynajmniej nie znaczy, że najmniej ciekawym. Kraj ten, mimo że bardzo oddalony od Polski cieszy się coraz większym zainteresowaniem pośród turystów, a i do zaproponowania ma rzeczywiście dużo. Każdy chyba, kto się tam wybiera, pomyśli o wspaniałym morskim świecie na Wielkiej Rafie Koralowej, i każdy chyba zechce ją zobaczyć na własne oczy.
Czytaj więcej
Kubki termiczne

Kiedy wybieramy się na wysokogórskie szlaki, to należy obowiązkowo zapakować do plecaka kilka potrzebnych gadżetów

Jeśli wierzyć statystykom, to tylko garstka turystów jadących w Tatry w ogóle zamierza wyruszyć na szlaki. Wypoczywający nie zawsze chcą rezygnować z rozrywek, które czekają na Krupówkach lub w ośrodkach wczasowych. I trudno tutaj kłócić się z upodobaniami innych, więc wypada docenić tych, którzy na złość statystykom pakują spory plecak i wychodzą na zielone szlaki.
Czytaj więcej
wakacje nad morzem

Fantastyczny urlop na Wyspach Kanaryjskich – czego nie powinieneś przegapić

Większość naszych rodaków ma już urlopowy wyjazd za sobą. Rodziny są zmuszone brać wolne w czasie letnim przez wzgląd na swoje pociechy, które pierwszego września idą do szkół. Stad też rodzicie wykorzystują swoje dni urlopowe właśnie w czasie szczytu sezonu, kiedy na plażach jest okropny tłok, a ceny są bardzo wysokie. Jeśli jednakże możemy sobie pozwolić na urlopowy wyjazd poza sezonem, to naprawdę warto to uczynić. We wrześniu oferty są już o wiele tańsze, a w najbardziej modnych miejscach nie ma już takich tłumów wczasowiczów.
Czytaj więcej
panorama - wakacje

Wybierasz się na Pojezierze Mazurskie? Najciekawsze będzie Giżycko.

Współcześnie, gdy w kraju dostępne są oferty niedrogich linii lotniczych, znacznie więcej osób udaje się na wakacje w dalekie podróże. Zwiedzanie Stanów Zjednoczonych, plaże w Meksyku, czy romantyczny weekend w Paryżu. Te wszystkie alternatywy cieszą się całkiem dużą popularnością. Lecz mimo tego, nadal bardzo wielu turystów woli polskie krajobrazy – nad Bałtykiem co roku można zobaczyć tłumy wczasowiczów. Jednak nie tylko morze jest dobrą alternatywą – bardzo wielu podróżnych, nie tylko z Polski, preferuje na wakacje Mazury.
Czytaj więcej
1 2 3 8