Egipt

Dobre strony jesiennego urlopu

Niekiedy zdarza się, iż słodka perspektywa wakacji pojawia się w wyjątkowym, bo jesiennym momencie. A pogoda? – myślimy wówczas. Jednak gdy przeanalizujemy całą sytuację, wywnioskujemy, iż ta najbardziej sentymentalna pora roku jest najlepsza na wakacje. Co więcej, naprawdę istnieje duża ilość osób, którym jesień wcale nie kojarzy się z końcem wypoczynku. Wprost przeciwnie – dopiero gdy temperatura odczuwalnie spada, zaczynają pakować walizki.
Czytaj więcej
w drodze

Turystyka w Polsce, czyli miejsca które musisz odwiedzić. Zobacz co radzą fachowcy

Najnowsze badania na temat turystów odwiedzających Polskę udowadniają, że jest to kraj chętnie odwiedzany przez mieszkańców państw sąsiednich – Niemiec, Czech, Ukrainy itp. Od czasu otwarcia granic, coraz chętniej przybywają mieszkańcy odleglejszych państw europejskich – Francji, Hiszpanii, lub Włoch. Kraj raczej rzadko zwiedzają osoby spoza kontynentu europejskiego.
Czytaj więcej
krajobraz - wakacje

Pieniny – odpowiednie na wszystkie sezony w roku

Współcześnie posiadamy mnóstwo ciekawych alternatyw wyjazdu na wakacje. Można wybrać się w podróż po USA, kupując tani bilet do Chicago. Mamy możliwość wyskoczyć na nastrojowy weekend do Barcelony, korzystając z promocji przewoźników lotniczych. Jeżeli chodzi o nasz kraj, największą popularnością cieszy się wybrzeże oraz Pojezierze Mazurskie, ze względu na opcję kąpieli wodnej. Jednak jeśli naprawdę chcesz odpocząć, najlepsze będą Pieniny, nie tylko na lato.
Czytaj więcej
jezioro wiosną

Szwajcaria Kaszubska – wakacje wśród przyrody

Wakacje powinny być czasem przygody oraz odpoczynku, w praktyce jednak bywa z tym różnorako. Nie zawsze banalnie jest znaleźć dobry i tani nocleg w miejscu, które bardzo pragnie się odwiedzić. Gdzie znaleźć najciekawsze oferty noclegowe, to dziś dla wielu mocno kłopotliwe pytanie. Odpoczynek, bez względu na miejsce do którego dana osoba chce się udać, trzeba planować z określonym wyprzedzeniem, aby unikać potem kłopotów ze znalezieniem wymarzonych propozycji.
Czytaj więcej
Pokój hotelowy

Gdzie i jak znajdować niekosztownych i ciekawych pokoi noclegowych

Wakacje to jeden z najwspanialszych okresów w ciągu całego roku – możemy odpoczywać w ciepłych promieniach słońca, chodzić na wieczorne spacery bez zbędnych ubrań, kąpać się w jeziorze bądź w morzu oraz po prostu nie martwić się kłopotami. Jednak, by mieć taki niefrasobliwy urlop, niebywale ważne jest odpowiednie miejsce noclegowe, które wybierzemy. Nie zawsze korzystnie jest wynająć pierwszy lepszy pensjonat, ponieważ może się okazać, iż nie będziemy z niego zadowoleni. Jest kilka elementów, które musimy sprawdzić, zanim zdecydujemy się przelać zaliczkę.
Czytaj więcej
plaża w Kołobrzegu, morze

Wypoczynek połączony z dbałością o zdrowie?

Coraz częściej myślą o wypoczynku, myślimy nad wyborem rozwiązania, które pozwoli nam nie jedynie odpocząć oraz zmienić środowisko, ale także pozbyć się pewnych dolegliwości. Między innymi z tego względu dużą popularnością cieszą się nadmorskie miejscowości, gdzie dużo osób szuka zdrowego powietrza, jak również miejscowości uzdrowiskowe. Czy wczasy w uzdrowisku mogą być właściwym pomysłem?
Czytaj więcej
1 2 3 8