turyści

Polska jako państwo nadzwyczaj interesujące pod względem turystycznym

Moda i dostępność wyjazdów na zagraniczne wakacje do ciepłych krajów spowodowała, że sporo ludzi zapomina o urokach wczasów nad naszym wybrzeżu. Wbrew opiniom Polska jest krajem bardzo ciekawym pod względem turystycznym. Co prawda nie mamy wyjątkowo korzystnych warunków pogodowych, jednakże naszym plusem jest ogromna wielorakość atrakcji turystycznych, w tym arsenał dzikiej natury.
Czytaj więcej
w drodze

Turystyka w Polsce, czyli miejsca które musisz odwiedzić. Zobacz co radzą fachowcy

Najnowsze badania na temat turystów odwiedzających Polskę pokazują, że jest to kraj najczęściej odwiedzany przez mieszkańców krajów sąsiadujących – Niemiec, Czech, Ukrainy i tak dalej. Od momentu otwarcia granic, coraz częściej przybywają obywatele dalej położonych państw europejskich – Francji, Hiszpanii, lub Włoch. Kraj raczej rzadko zwiedzają osoby z innych kontynentów, takich jak Azja, Australia czy Ameryka południowa.
Czytaj więcej
SPA

Jak najbardziej komfortowo odpocząć? Jakie są sposoby? Czy spa to faktycznie jedna z lepszych opcji?

Określenie SPA wzięła się od łacińskiego stwierdzenia, jaka w wolnym tłumaczeniu znaczy “zdrowie dzięki wodzie”. Takie odkrycie zbawiennego oddziaływania wody na nasz komfort, które jest najważniejszą składową filozofii SPA, nie było odkryte z dnia na dzień. Już w starożytności kąpiel była koniecznym elementem codzienności, a następnie stała się prawdziwym rytuałem o wyjątkowym znaczeniu, także religijnym.
Czytaj więcej
Centrum Wrocławia

Spędzając wakacje na Dolnym Śląsku nie wolno zapomnieć o tym, żeby zrobić zakupy we Wrocławiu100, bowiem nigdzie indziej nie spotkamy takich targowisk

Wrocław jest wspaniałym miasteczkiem do spędzenia wakacji zimowych. Może to przyznać każdy rodowity mieszkaniec oraz przyjezdny turysta. Ogromna ilość interesujących zabytków, wyśmienite jedzenie oraz komfortowe hostele to to czego szukamy na przestrzeni urlopu.
Czytaj więcej
pokój hotelowy

Jak wyszukać dobry lokal weselny w Warszawie?

Każda para organizująca wesele chce, by wszystko przebiegało zgodnie z ustaleniami. Nie dopuszcza myśli o żadnych kłopotach, ponieważ ma to być szczególny dzień w ich życiu, który będą przypominać sobie ze szczerym uśmiechem na twarzy. Jednym z najważniejszych punktów podczas dopinania szczegółów związanych z uroczystością jest wyszukanie stosownego hotelu. W jaki sposób zatem wybrać najlepszy lokal w Warszawie?
Czytaj więcej
Tunezja

W jaki sposób zagwarantować sobie urlop marzeń? Pomysł na niedrogie i niezapomniane wakacje!

Wakacje są okresem wypoczynku, jak i gromadzeniem nowych doświadczeń, które będziemy wspominać przez cały kolejny rok. Bardzo dużo osób lubi spędzać wczasy w cieplejszych krajach, ponieważ tam czeka na nas jasnoniebieskie morze oraz perfekcyjna pogoda. Biura podróży mogą zaoferować dziś mnóstwo interesującychrozwiązań, jednak wiele osób ma problem z wybraniem odpowiedniego miejsca, w którym spędzi długo wyczekiwane wakacje.
Czytaj więcej
pokój hotelowy

Zamierzasz przenocować we Wrocławiu, ale nie masz pojęcia, gdzie? W stolicy Dolnego Śląska nie brakuje eleganckich obiektów

Prawidłowo rozbudowana baza hotelowa to teraz konieczność w popularnych turystycznie ośrodkach. Z obiektów noclegowych korzystają zresztą nie tylko turyści, ale także osoby, które do miasta przybywają w sprawach zawodowych. Na Dolnym Śląsku popularnością cieszy się Wrocław, stolica województwa okazuje się nie tylko istotnym miejscem na turystycznej mapie Polski, lecz także ważną sceną biznesu i inwestycji. Komfortowe hotele są w tym ośrodku bardzo potrzebne.
Czytaj więcej
Wakacje w Azji

Bangkok last minute a także wakacje Indie to jedne z popularniejszych podróży w internecie

Aktualnie ludzie szukając celu wakacyjnej wyprawy coraz częściej decydują się na egzotyczne miejsca. Jest to z pewnością wywołane chęcią poznania czegoś nowego i doświadczenia znakomitych przygód. Poza tym, bogactwo naturalne i kulturowe niezaprzeczalnie zachwyca i przyciąga wszystkich, którzy doceniają czas spędzony w tym środowisku. Nie bez powodu więc coraz więcej agencji podróży przygotowuje interesujące propozycje na temat wakacji w takich miejscach jak Sri Lanka czy też Malediwy. Coraz częściej ludzi interesują oferty podróży w miejsca odległe, w jakich mogą zupełnie odciąć się od codziennej rzeczywistości i rozkosznie się zrelaksować.
Czytaj więcej
domki

Mazury i Kaszuby – miejsca idealne na relaks bez względu na porę roku – sprawdź, jak spędzić tam czas

Jeżeli marzy nam się relaks wśród wzgórz, rzek, jezior, w miejscu, gdzie na wyciągnięcie ręki znajduje się morze, wydmy, a także bory i lasy sosnowe, jeżeli chcemy mieć do dyspozycji piaszczyste plaże i zapierające dech w piersiach klify, wybierzmy na wczasy Kaszuby. Z kolei Mazury to obszar położony na granicy ścierania się wpływów klimatu morskiego i kontynentalnego. Jest to rewelacyjne miejsce dla osób ubóstwiających ciszę oraz spokój, czas spędzony pod żaglami i biwakowanie nad brzegami przepięknych mazurskich jezior wśród dających cień lasów. Mazury to także jedna z najzimniejszych części naszego kraju.
Czytaj więcej
1 2 3 9