Handlowiec – zarobki, opinie i komentarze

Aby móc praktykować zawód handlowca konieczne będzie ukończenie technikum, które zapewnia miano technika handlowca. Osoba, która decyduje się na naukę w takim kierunku powinna być przebojowa, ambitna, określać sobie śmiałe cele i konsekwentnie realizować je.

regionalny kierownik sprzedaży

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com

Powinna również (odsyłam do tego serwisu) mieć zmysł ekonomiczny, dlatego że ekonomia i zarządzanie będą najistotniejszymi przedmiotami w szkole na takim kierunku. Dzięki temu zyskuje się możliwość pracy w instytucjach handlowych czy też można założyć prywatną handlową firmę. Handlowiec generalnie powiedziawszy trudni się sprzedażą. Można również zostać regionalnym kierownikiem sprzedaży. Czym on się zajmuje? Regionalny kierownik sprzedaży organizuje pracę filii przedsiębiorstwa na podległym mu obszarze oraz zarządza nią. To stanowisko odpowiedzialne, wymagające praktyki jak też konkretnych umiejętności. Kierownik opracowuje krótkoterminowe oraz długoterminowe plany sprzedażowe, dba o ich ścisłą realizację. Wytycza zadania dla pojedynczych działów, sprawuje również nadzór nad zespołem przedstawicieli handlowych. Regionalny kierownik sprzedaży winien legitymować się wykształceniem wyższym (najlepiej ekonomicznym względnie z branży, w jakiej funkcjonuje firma), choć niekiedy wystarczające jest średnie wykształcenie.
edukacja

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
lampa na biurku

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com
Nieodzowne jest co najmniej kilkuletnia praktyka w zarządzaniu sprzedażą a także w sprzedaży produktów z sektora reprezentowanego przez firmę.

Wymagana bywa znajomość obcego języka, prawo jazdy (testy na prawo jazdy) , świetna znajomość rynku, na którym działa firma, a również obsługa peceta (przede wszystkim pakiet MS Office).