Gdy zamierasz w czasie urlopu spać na biwaku, nie zapomnij zabrać ze sobą paru niezbędnych przyborów

Urlopowy czas pragnęlibyśmy spędzić nie tylko w towarzystwie koleżanek z podstawówki, lecz także w jakimś ciekawym miejscu w naszej ojczyźnie albo zagranicą. Podczas gdy jedni wolą pobyt w drogim pensjonacie, to inni decydują się na parudniową wycieczkę w góry. Decyzję, w które miejsce pojechać, należy podjąć odpowiednio wcześniej, ponieważ od tej właśnie decyzji wiele zależy, np. zawartość bagażu.

Pralka turystyczna
Niekiedy przecież jesteśmy zmuszeni tuż przed planowanym urlopem wybrać się na sprawunki i nabyć wszystko, czego nie odszukaliśmy w domowych szafkach. Urlopowiczom, którzy jadą pod namiot przyda się kilka niezwykle użytecznych przedmiotów. A do nich z pewnością należałoby wliczyć latarki, śpiwory i ciepłe okrycia.

Omawiana kwestia okazała się dla Ciebie użyteczna? W takim razie poznaj poza tym inne tego typu wpisy i zobacz więcej wskazówek tutaj (https://primaveraspa.pl/blog/jesien-nad-morzem/).

Na biwaku potrzebujemy również wielu przyborów, które następnie posłużą do przyrządzania dan. Jednakże prawdziwym wyzwaniem staje się pranie zabrudzonych, a i często spoconych ubrań. I myliłby się ten, kto by uważał, że na biwak nie można zabrać ze sobą pralki.

Scrubba bag to nietuzinkowa pralka, którą można bez najmniejszego trudu zapakować nawet do małego plecaka. A dzięki takiemu postępowaniu zaoszczędzimy miejsca i będziemy w stanie spakować pozostałe, tak samo potrzebne rzeczy. Ta pralka turystyczna ma postać torebki, do której wlewa się wodę i odrobinę płynu do prania. Później wystarczy kilka albo kilkanaście minut, w zależności od stopnia pobrudzenia koszulek, potrząsać tą torebką. Kolejną fazą prania jest, tak jak w przypadku tego domowego prania, płukanie, które odbywa się w podobny sposób, jak poprzedni etap. A czyste spodenki można spokojnie powiesić na prowizorycznie skleconym sznurku.

Pralka turystyczna wydaje się pozostawać idealnym rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie pragną spędzać urlopu pod dachem hoteli, ale pod gołym niebem. Jednakże doskonale znane przysłowie przypomina nam, że nie ma radości bez smutku.

Scrubba bag, tak jak zresztą każda inna przenośna pralka, okaże się niewystarczająca, jeśli będziemy pragnęli podczas wspinaczki po górach wyprać ubrania większych gabarytów, przykładowo kombinezon.

Podobała Ci się ta informacja ze strony (http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-wroclaw-dolnoslaskie/)? Jest nam niezwykle przyjemnie. Jednocześnie mamy zamiar nakłonić Cię do przeczytania kolejnego wątku o zbliżonym temacie.

Nasza wskazówka jest więc taka, aby jeszcze w momencie planowania wycieczki spakować do plecaka dodatkowe okrycie wierzchnie albo jeszcze jedną parę jeansów, aby później nie martwić, co na siebie włożyć.