Jak to cudownie, jak możemy niekiedy gdzieś pojechać, na przykład, do uroczego uzdrowiska

Żeby cieszyć się życiem, nie narzekać za bardzo na stan zdrowia, musimy co jakiś czas uciec od codziennych obowiązków. Prawdą jest, że większość z nas wakacje ma raz do roku, pomimo to są przecież również weekendy, więc wtedy możemy gdzieś uciec i odpocząć, napełnić się najwspanialszym uczuciem wolnego czasu.

link do interesującej strony

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com

Taki wyjazd jednakże nie może być przypadkowy i bez sensu, korzystnie więc zaplanować go z wyprzedzeniem, a jednocześnie wybrać się do naprawdę wspaniałego miejsca, jak na przykład Polanica Zdrój. Polanica ma długą historię. Pierwsze wzmianki widniają już w księgach sądowych miasta Kłodzka, zaś już w szesnastym wieku sławne stały się też źródła wód mineralnych. Można odnaleźć wypowiedź kłodzkiego kronikarza – Aeluriusa, który podkreśla zalety zdrowotne i smakowe źródeł polanickich. Sława była tak znaczna, że wody te wożono do odległych miejsc, czy to na zabawy, wesela czy inne uroczystości. Rok przełomowy, który zaważył na dziejach Polanicy przypada na 1828. W tym czasie właścicielem miasta zostaje Józef Gromis. To on rozpoczął

Łóżko hotelowe

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

zagospodarowanie źródeł.

W owym okresie wybudował małą pijalnię oraz drewniane łazienki. Od tego okresu zaczyna się pełna sukcesów historia Polanicy jako często odwiedzanego uzdrowiska. Już wtedy było pięć źródeł wód mineralnych, najbardziej jednocześnie były eksploatowane dwa z nich, ponieważ były w najwyższym stopniu wydajne – „Źródło Józefa” i „Źródło Jerzego”. Następnie było jeszcze lepiej, ponieważ w roku 1873 łazienki kupił Hoffman – wrocławski przemysłowiec.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeśli tak, to w odniesieniu do publikowanego problemu poznaj szczegóły tutaj.

Zalecił zrobienie analiz, które ujawniły, że źródła polanickie dorównują, a czasami i przewyższają wody dusznickie. Nie pozostało to bez reakcji, ponieważ już od 1875 roku wzrasta liczba kuracjuszy.

W tamtych czasach kuracja trwała 4-6 tygodni. W okresie jej trwania stosowane były kąpiele mineralne, stosowano także kurację pitną. Dzisiaj Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w jakiej na stałe mieszka siedem i pół tysiąca osób. Jest położona na wysokości 380-410 m n.p.m. Otoczona jest przez Sudety, wzniesienia niezbyt wysokie, lecz pięknej urody, tajemnicze i nieskażone komercją. Uzdrowisko położone jest w wyjątkowej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Te położenie sprawia, że zimy są tu delikatne, a lata ciepłe i słoneczne. Polanica czeka na Ciebie o każdej porze roku. Poszukaj w wyszukiwarce Hotel Polanica Zdrój (hotel polanica zdrój na i zarezerwuj miejscówkę. Zwłaszcza miej to na uwadze w sezonie letnim, kiedy ruch turystyczny jest największy.