Życie zwykle nie jest usłane różami i nasze stosunki z przełożonym mogą nas doprowadzać do szału

Niestety często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.
Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, przełożony, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich ludzi jest zapewne niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy mówią, że mankamenty ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Czasami jednak sytuacja staje się tak bardzo okropna, że lepiej będzie pomyśleć o ucieczce.

Nie czekaj, gdyż jesteśmy tutaj (https://z-nami.eu/firma-wynajmujaca-mieszkania-warszawa/) dla Ciebie. Stworzyliśmy niezwykle interesujące wątki. Masz ochotę je przeczytać? Zapraszamy do kolejnej witryny.

Najmądrzejszym wyjściem jest wówczas szukanie nowej posady. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednakże można zaproponować kierownikowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać siedzenia w znienawidzonym miejscu. Powinniśmy zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Warto jednak dążyć do kompromisu. Możemy przykładowo zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wtedy także wybrać cały zaległy urlop.

Istotne jest to, żeby zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie musimy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.