Nie wiesz w jakim miejscu spędzić wakacje w tym roku? Postaw na Majorkę!

Z pewnością wiele osób snuje już plany na wakacje. Jedną z bardziej modnych destynacji turystycznych jest Hiszpania. Jednym z najbardziej ciekawych wśród turystów miejsc w tym kraju jest Majorka. Jakie atrakcje czekają na nas na takiej wyspie?

Na Morzu Śródziemnym leży archipelag Baleary. Jedną z wysp która wchodzi w jego skład jest Majorka. To naprawdę popularne miejsce wśród turystów, też z tych z Polski. Nic więc dziwnego, że polskie biura podróży oferują stałym klientom odpoczynek w tym niezwykłym zakątku świata. Wspaniałą okazją do oszczędności zazwyczaj niemałych kwot są odpoczynki Majorka Last Minute- http://eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/ to propozycja dla ludzi, które decyzję o wyjeździe mogą podjąć w ostatniej chwili. Wyspa jest wspaniałym miejscem dla osób, które planują spędzić swoje wakacje nad morzem. Popularne wakacje nad morzem kojarzą nam się oczywiście z wylegiwaniem się na słońcu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj znajdź to. Majorka jest mimo wszystko wyspą, kznajdź to w stanie zaoferować turystom o wiele więcej atrakcji. Na zwiedzających ją turystów czekają również liczne zasługujące na uwagę miejsca.

Tropikalna plaża

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedzanie Majorki można rozpocząć od jej stolicy, Palmy. W mieście nie brak jest licznych zabytkowych kamienic, które zostały wybudowane w stylu barkowym bądź w charakterystycznym dla Katalonii stylu Art Nouveau.Szczególnie niesamowitym miejscem jest Stare Miasto. Wśród jego zabytków na uwagę zasługuje zwłaszcza pałac Almudaina oraz katedra La Seu. Pośród rozmaitych miejscowości położonych na wyspie Polacy szczególnie chętnie odwiedzają Velldemossę. To miejscowość, którą szczególnie mocno polubił Fryderyk Chopin. Odwiedzał ją wspólnie ze swoją wieloletnią przyjaciółką, George Sand. Naprawdę bardzo dużo osób podróżujących można napotkać w mocno ciekawej zatoce Cala de sa Calobra. Niemal tak samo popularnym miejscem jest klasztor de Lluc. Gromadzą się w nim nie tylko całe grupy pielgrzymek, ale także osoby zwiedzające, którzy zamiast wypoczynku na plażach wybrali trekking po górach Serra de Tramuntana. Klasztor położony na wysokości 525 m n. p. m. jest dla nich idealnym miejscem wypadowym na górskie szlaki. Wymienione miejsca to oczywiście nieliczne przykłady atrakcyjnych miejsc na Majorce. Wakacje na Majorce bez wątpienia na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy się na nie zdecydowali.