Militaria przez internet w najniższych cenach

Wielbiciele eskapad survivalowych cenią sobie rzeczy, które zawsze i wszędzie mogą się przydać. Taką rzeczą, którą można stosować prawie do wszystkiego jest delikatna i mocna linka spadochronowa. Początkowo wykorzystywana była jako lina do powieszenia spadochronów amerykańskich sił zbrojnych. Jej otoczka pleciona jest z 32 nylonowych pasm, a rdzeń tworzy się z siedmiu dwuwarstwowych włókien. Odmiana militarna oznakowana jest numerem 550, co symbolizuje, że posiada 4 mm średnicy. Potrafi podtrzymać obciążenie koło 250 kg. Paracord w dotyku i zastosowaniu dość mocno różni się od różnych linek.

sklep z militariami

Autor: Andrew Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
W granicach oplotu jest sporo wolnego miejsca, przez co paracord praktycznie nigdy nie posiada przekroju koła, w zależności od sytuacji przybiera różne kształty, a opleciony wokół pewnie obiektu może stać się nawet niezwykle spłaszczoną elipsą. Oplot zakrywający linę jest gładki i śliski, a wszystko wywołuje przyjemne, miękkie wrażenie. W porównaniu do pozostałych linek paracord jest w wyższym stopniu plastyczny, zdecydowanie rozciągając się pod dużym ciężarem.

Wymienić nią wolno pęknięte sznurówki, a włókna znakomicie sprawdzą się jako nici, bądź baza linki wędkarskiej. Możemy go zastosować przy budowie schronienia, do złącza rynsztunku, w charakterze cięciwy łuku, czy nawet przy zwykłym rozwieszaniu prania na dłuższej eskapadzie. Delikatny w dotyku i dobrze dopasowujący się do kształtów paracord wspaniale nadaje się do owijania nim rękojeści noży, uchwytów menażek, czy uch plecaka. Wspaniale można także wyplatać z niego bransoletki.

W sklepie z militariami jest okazały wybór rodzajów bransoletek. Bransolety z krzesiwem, metalową szeklą, gwizdkiem, blachą, czy też z kompasem, także żyłką do łowienia ryb, z pastylkami do dezynfekowania wody, czy też z masą akcesoriów, które mogą nam się przydać, w najmniej oczekiwanym momencie.
Jednakowo przydatną rzeczą jaką jest stosowna lina (więcej pod tym linkiem) są arafatki.

Jest to model chusty znany na całym świecie. Chusta służy przede wszystkim jako osłona szyi, lub DJI Mini 2 Fly More Combo – gohero.pl głowy przed słońcem i pyłem, ale może także zabezpieczać przed zimnem. Arafatka przyda się podróżnikom w każdym punkcie wyprawy.