Masa spółek w dzisiejszych czasach zatrudnia młode oraz uśmiechnięte osoby na reprezentacyjne stanowiska – na przykład na recepcji

Dzięki temu, że w Polsce znajdują się siedziby wielu międzynarodowych koncernów, gdzie szefowie najczęściej są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk również w dużej mierze zmieniły się na angielskie.

kurs walutowy

Autor: Jon Åslund
Źródło: http://www.flickr.com

W wielkich spółkach obecnie zatrudnia się ogromną liczbę osób młodych oraz aktywnych. Są mądrzy i chcą zmieniać świat. Mają masę energii oraz idei. Nawet taki etat jak office manager w obecnych realiach wymaga sporej wiedzy i dbania o wiele rzeczy w tym samym czasie. Osoba pracująca na wcześniej wspomnianym stanowisku musi świetnie znać język angielski, a czasami i niemiecki. Jest przecież pierwszą osobą w spółce, z którą będzie miał kontakt klient (http://secretclient.com/mystery-shopping-shopper.html) lub kontrahent. Musi być zatem jej twarzą. Stale uśmiechnięta i elegancko ubrana, ale także świetnie wykształcona oraz zdyscyplinowana.

Zaintrygował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to zobacz także uwagi z witryny (https://www.pap.pl/mediaroom/842979,pomagaja-polakom-splacic-swoje-dlugi.html), gdyż one również tyczą się pokrewnej kwestii.

Do obowiązków osoby pracującej na takim stanowisku należy przyjmowanie listów oraz realizacja przeróżnych biurowych spraw. Będzie odpowiadać za organizowanie oraz uzgadnianie spotkań z kontrahentami. Prowadzenie biura także będzie po części na jej barkach. Trzeba będzie wykazać się niezwykłą pamięcią do nazwisk kolegów z biura i być w stanie wskazać, kto w jakim pokoju pracuje. Będzie również łącznikiem pomiędzy różnymi działami i zarządem spółki.

Prócz znajomości języka angielskiego office manager powinien także umieć obsługiwać różne programy komputerowe (dla przykładu Word i Excel). Dokładność oraz skrupulatność są niezwykle potrzebne w takiej pracy.