Pokochaj Kraków – w jakim terminie opłaca się tu przybyć

Kraków jak wiemy to kolebka tradycji, również architektonicznej. Z tego względu zachęcamy by obejrzeć miasto z lotu ptaka. Falisty teren, Stare Miasto z Wawelem stanowią niezapomniany widok. Kochamy Kraków za zabytki, kulturę, specyficzny klimat oraz niezapomniane chwile.

wycieczka

Autor: David Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znane miejsca Krakowa potrafimy wymienić wyrwani z głębokiego snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice… To one zapraszają tu co roku większość spośród 9,2 mln gości, w tym 2,5 mln zza granicy.
Jak wiemy, Kraków to miasto położone w „sąsiedztwie Pana Boga”. Pokaźną listę świątyń, którą każdy Polak zwiedzić powinien otwierają Katedra Wawelska, wymieniony powyżej kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś niezwykłego. Otacza je aura tajemniczości, tak jakby w jakiś tajemniczy sposób czas zatrzymał się tam wieki temu. Miasto sprzyjające zadumie i…miłości. Doskonale zachowane i skrywające tajemnicę. Zabytki, klimat centrum miasta, w którym mieszają się głosy turystów z najdalszych zakątków świata to powody dla których warto odwiedzić Kraków.

Czy istnieje jednak możliwość dla zwiedzających, aby choć przez krótką chwilę poczuli magię tego miejsca? Bo jednak aby w pełni cieszyć się krakowskimi, turystycznymi walorami potrzebujemy zapewnić sobie choć kilka noclegów.

Oczywiście, Kraków to nie tylko turystyczna mekka dla odwiedzających miasto, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, przyciągające do siebie inwestorów i biznesmenów. Jeżeli więc jesteśmy turystami lub przyjechaliśmy przeprowadzić pewne rozmowy i transakcje to warto pokusić się o taki nocleg, dzięki któremu wizyta w mieście będzie przebiegała miło i bezproblemowo.

Czy prezentowana tu problematyka jest według Ciebie nietuzinkowa? Jeśli tak, to inne tego rodzaju artykuły zobacz w serwisie (http://eccoholiday.com/p/bulgaria), który znajdziesz tu. One także Cię zaabsorbują.

Baza hotelowa w związku z powszechnie organizowanymi, dużymi wydarzeniami zapewni nam tak wysoki standard, że noc którą zamierzamy spędzić w mieście królów Polski będzie niezapomniana.

Tym bardziej, że na podróżnych czeka ogromna baza hotelowa, setki kawiarni czy pubów, z których ponad 200 znajduje się w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego. I to w dużym stopniu z myślą o odwiedzających władze miasta zdecydowały się na krok wydawać by się mogło niemożliwy, uznając zabytkową część miasta za tzw. park kulturowy. To sukces, którego nie odważyło się skopiować żadne inne miasto.