Jak w praktyce najpewniej zachęcić do produktu?

Rzecz jasna przedstawiając go w jak najlepszym świetle i wywołując w nas przekonanie, że jest nieodzowny
Gdy zaczynami analizować zwyczaje konsumentów, bardzo wyraźnie rzuca się w oczy kwestia, jaką są nawyki i przyzwyczajenie.

Ekron telefonu

Autor: Sebastian Michalke
Źródło: http://www.flickr.com
wyjazdy

Autor: HazteOir.org
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli już się do czegoś przyzwyczaimy i wejdzie nam to w krew, zaczynamy traktować to, jako nieodłączną część naszego życia. Tego typu mechanizm wykorzystują między innymi eksperci od reklamy i marketingu.
rachunki
Reklama ma nas zaciekawić i skłonić do kupienia konkretnego produktu, czy też skorzystania z danej usługi. Aby tak się stało musi na pewno wywołać w nas wrażenie, że dana rzecz jest nam rzeczywiście potrzebna w życiu i że nie sposób się bez niej obejść, kiedy już się z nią zapoznaliśmy. Stąd też aktualnie reklama potykacze reklamowe musi być jak najbliżej ludzi. Różnego rodzaju breloki, które można przymocować do kluczy, jakimi każdego dnia otwieramy i zamykamy drzwi domu, nietuzinkowa odzież reklamowa, jaką często nosimy, jako że jest komfortowa i atrakcyjnie wygląda, magnesy na lodówkę – te i inne przykłady pokazują, że specjaliści od marketingu chcą właśnie w taki sposób zaprzyjaźnić klienta z danym produktem, z konkretną marką i podświadomie przyzwyczaić go do korzystania z jej usług również w przyszłości.

Czy jeśli mamy świadomość jak działa ten mechanizm, jesteśmy mniej skłonni ulegać rozmaitym gadżetom czy produktom reklamowym? Jest to rzecz jasna kwestia indywidualna, jednak trzeba przyznać, że dzisiaj niełatwo obyć się bez tego typu rzeczy i że rzeczywiście już się do nich istotnie przyzwyczailiśmy, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.