wycieczki

jazda na rowerze

Aktywności sportowe dla zdrowej rodziny – w jaki sposób zaplanować wolny czas dla naszej rodziny?

Wspólne spędzanie wolnego czasu to doskonały sposób na zawiązanie rodzinnych więzi i na przekazanie dzieciom zasad sportowego stylu życia. Dzięki temu nauczymy je, że komputer czy telewizor to nie jest najprzyjemniejsza forma odpoczynku i że wolny czas możemy spędzać również na inne sposoby. Właśnie dlatego dobrze jest jak najczęściej planować wspólne wycieczki rowerowe. Ale jak to zrobić?
Czytaj więcej
pływanie

Wczasy nad morzem to wiele fantastycznych atrakcji

Wakacje nad morzem niosą ze sobą wiele fantastycznych atrakcji, których nie mamy możliwości zaznać w naszych domach czy mieszkaniach. Morze skrywa w sobie wiele pięknych rzeczy, których nie zobaczymy w naszym stałym miejscu zamieszkania, które niejednokrotnie jest oddalone od niego o kilkadziesiąt jak nie kilkaset kilometrów. To właśnie powoduje, że Morze Batyckie jak również inne akweny wodne są tak oblegane przez globtroterów w każdym miejscu świata.
Czytaj więcej
góry, Bułgaria

Najnowsze gadżety i urządzenia używane podczas uprawiania sportowych aktywności i turystyki na świeżym powietrzu

Codzienny ruch jest bardzo istotny dla naszego zdrowia, na szczęście sporo ludzi mimo dużego tempa życia i wielu obowiązków wygospodarowuje trochę czasu na to, żeby wypocząć blisko natury. W praktyce nie trzeba wiele, aby miło i przyjemnie spędzić czas poza domem – w większości przypadków największą trudnością będą motywacja oraz chęci.
Czytaj więcej
parasole słomiane na plaży

Z jakich powodów nasi rodacy wybierają zagraniczne wycieczki, a szczególnie eskapady do egzotycznych krajów

W epoce PRL-u zazwyczaj wyjeżdżało się w lipcu lub sierpniu nad Bałtyk i spędzało 7 dni w jednym z nowo wzniesionych ośrodków wypoczynkowych. Jeżeli ktoś zapragnął wyjechać zagranicę, to jego wybory były mocno ograniczone – popularnym kierunkiem pozostawały Węgry, a szczególnie Balaton, lecz ile razy można przyjeżdżać w to samo miejsce.
Czytaj więcej
madryt

Wycieczki zagraniczne szczególnie cenione

Podróżujący Polacy rekomendują rewelacyjne w ich opinii ośrodki zagraniczne, do jakich warto udać się wraz z całą rodziną. Ofert nieprzerwanie przybywa, tak samo jak stale zwiększa się ilość komentarzy na temat różnych ofert. Ogromna popularność zagranicznych wyjazdów motywuje innych, niepewnych jeszcze na ten ruch, na skorzystanie z tej ciekawej opcji. Biorąc pod uwagę atrakcje w Hiszpanii, wskazane jest systematycznie odświeżać dostępną na stronie biura podróży ofertę. Wówczas mamy do dyspozycji pełną ofertę na wyciągnięcie ręki.
Czytaj więcej
góry

Wycieczki górskie – niebezpieczna pasja

Bardzo wiele osób żywi duży sentyment do gór. Co prawda, wycieczki górskie mogą być bezpieczne, gdy chodzimy po dobrze oznaczonych szlakach, niemniej nie brakuje także śmiałków, którzy planują zdobywać strome szczyty nawet pomimo ostrzeżeń ze strony ratowników górskich. Wielu ludzi traktuje górskie wycieczki, jako doskonałą rozrywkę, zwłaszcza w lecie. Czym jednakże różni się wyposażenie turysty górskiego latem od tego, jakie jest potrzebne na zimową wycieczkę?
Czytaj więcej