Udajesz się na wczasy? Rozmień pieniądze

W obecnych czasach, mimo iż posiadamy możliwość używania karty zagranicą, nadal wielu z nas płaci gotówką w innych państwach. Nic w tym zaskakującego, daje nam to ogromną kontrolę nad wydatkami, jeśli nie musimy cały czas w myśli analizować sobie wymiany między różnymi walutami.

Zdalna praca programisty
Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Lecz jak odpowiednio przygotować się do podróży, aby nie stracić?
terminal
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy, aby nasza wymiana walut mogła być dla nas jak najbardziej opłacalna, dobrze rozejrzeć się za właściwym miejscem. W internecie można odszukać aktualne kursy euro kantor lokalny jednak pobiera dodatkowo prowizję, o czym musimy pamiętać. Lecz im skromniejsza miejscowość i mniej podróżnych do niej przyjeżdża, tym mniejsza prowizja. Dlatego jeśli wybierasz się do włoskiego kurortu, pieniądze rozmień jeszcze w Polsce, jeśli chcesz mieć pewność najniższej ceny.
A może jednak płacić kartą? Taka opcja jest dla nas tylko opłacalna, jeśli państwo, w którym się znajdujemy posiada uniwersalny pieniądz UE u siebie. Bowiem bank ma korzystne kursy Euro kantor niekiedy proponuje gorszy przelicznik. Wtenczas, jeśli płacimy za któryś produkt w tej walucie, będzie on nam bez dużego procentu zabrany z naszego konta, szybko i wygodnie. Sytuacja gmatwa się w przypadku krajów spoza sfery euro. Jeżeli płacimy w dolarach, zostają one wymienione na euro, a dopiero później na złotówki. W ten oto sposób płacimy prowizje podwójnie- .
Jeśli udajesz się zagranicę Polski, w dowolnym celu, czy to do pracy czy na wczasy, powinna cię zaciekawić wymiana walut. Również jeśli będzie to państwo ze strefy euro, należy mieć w portfelu na początek kilka banknotów.

Posiadanie gotówki jest zwłaszcza istotne, jeśli będziemy w kraju z zupełnie odmienną walutą. W tym bowiem wypadku, możemy w momencie płatności kartą, płacić ogromną prowizję za przewalutowanie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*